onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Wydaje się, że Artur Szpilka (22-3, 15 KO) podjął już decyzję w sprawie współpracy trenerskiej z Romanem Anuczinem. "Szpila" ma już za sobą kilka treningów z rosyjskim szkoleniowcem i wnioskując wpisach w mediach społecznościowych jest z nich zadowolony.

- Mega człowiek i trener, a to dopiero początek - napisał na Twitterze były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej, publikując wspólne zdjęcie z Anuczinem z mini-obozu treningowego w Hiszpanii.

Artur Szpilka na Półwyspie Iberyjskim pozostanie do poniedziałku. Na razie nie wiadomo, czy w przypadku nawiązania stałej współpracy z Romanem Anuczinem treningi odbywały się będą w Polsce. "Szpila" po raz ostatni boksował 10 listopada, pokonując na punkty Mariusza Wacha. Kilka dni po walce zmarł trener pięściarza z Wieliczki Andrzej Gmitruk.

Komentarze   

+1 #21 yemet 2019-02-09 08:14
Jak na swoje umiejętności, to Szpilka zrobił dużą karierę. Walczył o pas, jest rozpoznawalny, zarobił sporo pieniędzy, a przecież to gość, który siedział w kryminale i w swojej karierze padał tyle razy na deski, że braknie dwóch rąk, aby to zliczyć. Jego największym wyzwaniem ostatnich lat to próba zdobycia Śnieżki z "Pumbusiem". Nieudana, trzeba dodać.

Przez patologiczne opuszczanie rąk w chwili zagrożenia w ringu dużo już nie wyciśnie ze swojej kariery. Sportowo, rzecz jasna, bo polski Copperfield jeszcze nie jedną sprzeda walkę na naszym podwórku. Walki o pas już nie dostanie, bo Wasilewski to nie Houdini przy całym szacunku do jego pracy.
+1 #22 Miras 2019-02-09 13:04
Co do dalszej kariery Szpilki przecież tu nie chodzi już o sukcesy sportowe a o zarabianie kasy. I Szpilka to rozumie i jego team.Tak więc ci co proponują powrót Artura do niższych kategorii wagowej i wybujała ich wyobraźnia, że Szpilka stałby się postrachem dla innych to myślę, że jakby team Artura i on sam byliby o tym przekonani to by to zrobili. A gwarancji nie ma żadnych na to, że w niższych kat wagowych Artur byłby "kotem" . W niższych kat wagowych z kolei ci najlepsi górowali by nad Arturem techniką , obroną. A w tych elementach Artur już się nie poprawi. Za późno na naukę i Artur za słabo przyswaja nowości a więc nie jest to tak zdolny uczeń jak niektórzy sugerują. Artur ma za mały repertuar ciosów to jak miałby punktować ? Plus ze współpracy z nowym trenerem będzie taki, iż jest to kolega Fiodora Łapina i wiele rzeczy od Fiodora może się dowiedzieć jak prowadzić Artura.
-2 #23 Pawel Przedlacki 2019-02-09 18:31
ad. yemet Z calym szacunkiem dla sztuki iluzjonistyczne j ale zastanawiam sie po twoim wpisie jakim kuglarzem jestes ty, i ile palcow miewasz u obu rak ,a ile widzi publika? Ja w czasie zawodowej kariery Artura naliczylem co najwyzej 7 wyliczanek [ niektore na stojaco] a palcow mam u obu rak standardowo, czyli 10. Pozdro! :-)
#24 marcinpmarcin 2019-02-09 21:02
Sausbery-1 razy
Mollo1. -2 razy
Mollo2 -1 raz liczony a 2 razy leżał
Jennings -2 razy
Wilder. -1 raz
Adaś. -1 raz leżał drugi raz sędzia przerwał
ad. Paweł.Taki znawca na jakiego się kreujesz nie powinien przynajmniej dobrze liczyc :-x
-1 #25 marcinpmarcin 2019-02-09 21:03
Powinien
-1 #26 Pawel Przedlacki 2019-02-09 22:07
marcincipamarci n Z tego co tu wyliczyles wychodzi wciaz 9, a ja mam jak juz pisalem palcow 10. I kto tu dobrze liczy? PS. Ja sie na zadnego znawce nie kreuje, to ty mnie w swojej glowie juz wykreowales ale jeszcze moze nie jestes tego swiadom.Reakcja samoobrony na impulsy twojej podswiadomosci jest twoja zawisc i agresja slowna, ale uwierz mi to minie i bedziesz znowu milym czlowiekiem.Poz drawiam! :-)
-1 #27 marcinpmarcin 2019-02-10 01:02
7 = 9 oczywiście masz zawsze racje.
A co do agresji to popatrz na siebie bo jesteś wzorem .
#28 Pawel Przedlacki 2019-02-10 15:33
Cytuję marcinpmarcin:
7 = 9 oczywiście masz zawsze racje.
A co do agresji to popatrz na siebie bo jesteś wzorem .

Nie odwracaj kota ogonem.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze