onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Przemysław Saleta doradza Arturowi Szpilce (22-3, 15 KO) rewanż z Mariuszem Wachem (33-4, 17 KO). Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w listopadzie. Walka zakończyła się wygraną punktową "Szpili", który jednak w ostatniej rundzie musiał podnosić się z desek. 

- Z punktu widzenia promotora, to promotor chce doprowadzić zawodnika do walki o mistrzostwo świata i zarobić jak najwięcej pieniędzy. Według mnie ta walka [z Wachem] pokazała, że Artur nie jest gotów na ponowną walkę o mistrzostwo, więc lepiej dać mu trochę więcej czasu, skoncentrować się na zarabianiu pieniędzy, zrobić rewanż z Wachem. Z Wachem, z którym już raz Artur wygrał, więc dlaczego nie? - mówi były mistrz Europy kategorii ciężkiej. 

Artur Szpilka, który choć wznowił już treningi po ostatnim występie, od ponad dwóch tygodni nie ma trenera - 20 listopada zmarł opiekujący się nim Andrzej Gmitruk. Na razie nie wiadomo, kto będzie teraz pracował z byłym challengerem WBC.

Cała rozmowa z Przemysławem Saletą na sport.pl >>

Komentarze   

+1 #1 might89 2018-12-06 19:34
oby szybko, bo z każdym rokiem, forma Wacha będzie słabła ze względu na wiek...
#2 Monstar 2018-12-06 20:12
Najpierw to chyba musi trenera znalezc, co podejrzewam nie jest takie proste. Pierwszej walki z kims groznym z nowym trenerem tez pewnie nie bedzie.
#3 Slimfast 2018-12-06 22:07
Szpila pewnie znowu straci kolejny rok na szukanie kolejnego trenera i testowanie się nawzajem

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze