onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 W mediach społecznościowych powrócił temat rewanżu Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Tomaszem Adamkiem (53-5, 31 KO). Obaj pięściarze w ostatnich tygodniach stoczyli zwycięskie walki - "Szpila" pokonał na punkty Dominica Guinna, zaś "Góral" zastopował Joeya Abella. Dyskusję na Twitterze wywołał dziennikarz Interii Artur Gac wpisem o treści: "Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę, ale dzisiaj rewanż Szpilka vs Adamek w cuglach wygrywa Góral". Na odpowiedź obozu Szpilki nie trzeba było długo czekać.

"Przepraszam, w jakiej dyscyplinie?" - zapytał retorycznie promotor byłego challengera WBC Andrzej Wasilewski.

Głos zabrał także aktualny trener boksera z Wieliczki Andrzej Gmitruk: "Po co to gadanie ... zróbmy to!" - napisał utytułowany szkoleniowiec, dodając później: "Jestem jak najbardziej za, uważam, że byłaby to wspaniała walka, mam tylko jeden warunek .. robimy badania antydopingowe, koniec z "remizą strażacką", koniec z walkami bez kontroli!".

A co na pomysł drugiej walki z "Góralem" sam Szpilka? "Z przyjemnością, jestem za i to było by coś... Uważam, że rewanże ucinają wszelkie wątpliwości." - stwierdził pięściarz KnockOut Promotions.

Artur Szpilka i Tomasz Adamek zmierzyli się w listopadzie 2014 roku. Pojedynek jednogłośnie na punkty wygrał Szpilka.

Komentarze   

#41 wirtualny bak 2018-05-27 22:33
Co do Kamila Mroczkowskiego to pogadamy o nim jak w końcu weźmie sprawy w swoje ręce, zacznie dbać o dietę i zabierze się za treningi i stoczy przynajmniej 5 walk na zawodostwie. Pokonanie faworyta Dubois'a na amatorce to oczywiście jest wyczyn, ale przypominam, że Krzysiek Zimnoch miał jeszcze bardziej spektakularny sukces na koncie - pokonał Deontay'a Wildera a na zawodostwie kładli go Abell i Mollo. Pamiętajcie, nie każdy jest Łomaczenką że kariera amatorska świetnie przekłada się na zawodostwo.
+1 #42 h4 2018-05-27 22:36
Jak dojdzie do tej Walki to Szpilka już będzie po niej mówił po Węgiersku
#43 wirtualny bak 2018-05-27 22:40
Cytuję Jacenty:
Niestety Szpilka jest dla mnie skończony, od walki z Salcesonem przestałem już mu ufać i nie widziałem już nic specjalnego w tym zawodniku, zresztą napisałem po walce z Adamkiem, że to będzie jego największy sukces w karierze! I raczej nie myliłem się!


Okoliczności walki z Salcesonem były nieco dziwne i na podstawie tej walki nie było co oceniać umiejętności Artura. Szpila miał walczyć z Gbengą Oloukunem (sensacyjny pogromca Lamona Brewstera), jednak na 2-3 dni przed galą dowiedział się że Oloukun nie może walczyć i znaleźli mu na szybko na zastępstwo wielkiego grubasa, "walczącego" innym stylem niż tamten solidny journeyman. Szpilka był mocno poddenerwowany poziomem rywala jakiego dostał i chciał go skończyć w 1 rundzie. Tutaj niestety pierwszy raz mieliśmy do czynienia ze słynną "gorącą głową" Artura, który niepotrzebnie wdał się w bijatykę z górą tłuszczu a knockdown wynikał raczej z zepchnięcia przed tłustego rywala.
#44 wirtualny bak 2018-05-27 22:46
Fakt w skali szkolnej za pojedynek z Saulsberry'm wystawiłbym Arturowi jedynkę (do poprawy), nastepne 2 walki z Marbrą i Basile nic nie powiedziały, ale pół roku później Szpila stanął przed pierwszym poważnym testem - zawalczył z olbrzymim, silnym i doświadczonym byłym mistrzem świata Jameelem McCline'm. W tej walce Szpilka wykazał się ogromną cierpliwością, stalowymi nerwami i konsekwentnie realizował swoją taktykę. Pokonał na punkty bardzo solidnego rywala w swojej 12-tej walce i przetrwał pełne 10 rund mimo złamanej szczęki, a takiego charakteru zabrakło chociażby Viktorowi Ortizowi w walce z Josesito Lopezem, który poddał się z powodu złamania.
+6 #45 CiotkaBronka 2018-05-27 23:04
Adamek przygotowany tak jak w ostatnich walkach robi Szpilkę przed czasem. Człapiący Kownacki go dogonił to Adamek też da radę ciosy na dolne partie i po Szpilce. Do pierwszej walki Adamek wyszedł w ciąży.
-1 #46 thales 2018-05-27 23:59
https://sporteuro.pl/strasznie-ciagnie-mnie-do-polski/
Wywiad z Kownasiem jak ktoś nie czytał
+2 #47 Wiesław Wojnar 2018-05-28 00:11
Dla mnie najzabawniejsze jest to, że strona wygrana chce tej walki. Adamek za pierwszym razem nie chciał tej walki za drugim przypuszczam, że też. Prawda jest taka, że tę walkę załatwił Szpilce pan Solorz-Żak płacąc Adamkowi dobrą kasę i prawda jest taka, że pokonanie źle przygotowanego i past prime Adamka jest najwiekszym sportowym sukcesem Szpilki.
#48 wirtualny bak 2018-05-28 00:19
Cytuję Wiesław Wojnar:
Dla mnie najzabawniejsze jest to, że strona wygrana chce tej walki. Adamek za pierwszym razem nie chciał tej walki za drugim przypuszczam, że też. Prawda jest taka, że tę walkę załatwił Szpilce pan Solorz-Żak płacąc Adamkowi dobrą kasę i prawda jest taka, że pokonanie źle przygotowanego i past prime Adamka jest najwiekszym sportowym sukcesem Szpilki.


Szpilka chce tej walki bo dla niego to najlepsza opcja powrotu na piedestał, z którego spadł po walkach z Wilderem i Kownackim. Adamek nie chce i nie weźmie tej walki bo założeniem Borka, Polsatu i Adamka jest zakończenie kariery jakąś dobrą walką, ale ta walka musi być wygrana. Ze Szpilką była by to raczej przegrana więc nie ma to sęsu teraz.
+1 #49 GROM 2018-05-28 01:06
Za Łapina Artur byl nie rozbity, taka drobna roznica. Takiego odgrzanego kotleta, ktory zadaje kilka ciosow na runde, do tego prawie tylko prawa reka, powinien w moment rozpracowac, poskladac, badz zmusic do poddania, to on wolal sobie kicac i punktowac, jak na pokazowej walce. Chlopak zgasl tak szybko, jak sie zapalil i nie wierze w to, ze kolejne miesiace pracy z Gmitrukiem duzo zmienia w jego boksie. Idac tokiem powiedzenia "jestes taki dobry, jak twoja ostatnia walka", to Adamek punktuje, badz nokautuje Artura.
+1 #50 GROM 2018-05-28 01:15
Inns sprawa nie ma co sie nad tym zbytnio rozwodzic, bo na ta chwile jest to nierealne. Juz raz polsat pozwolilo sie niefartownie wybic Arturowi na plecach Adamka i jestem pewny, ze drugi raz tego bledu nie popelnia, tym bardziej, ze nad kariera Tomka, czuwa teraz dziennikarz ich stacji.
+1 #51 Sad4na0B9 2018-05-28 02:55
według mnie nie ma nawet 5% szans na tą walkę.

po pierwsze - promotorzy Wasilewski Borek

dwa - telewizja Polsat TVP

trzy - Adamek po za osobistą ambicją nic nie zyska... Wygra to każdy powie że wygrał z rozbitym, słabym, przeciętnym Szpilką.
cztery - szpilka nic nie zyska (oprócz kasy) bo raz już wygrał z "nadzieją polskiej wagi ciężkiej".
#52 Sad4na0B9 2018-05-28 02:57
cztery - Szpilka nie wyjdzie bo to jest koniec Szpilki
#53 Sad4na0B9 2018-05-28 03:04
Przykro na to patrzeć ale Artur jest rozbity, zniszczony psychicznie. Pierwszy raz się bałem oglądając walkę jak Guuin trafił 4 ciosy w jednej rundzie a 7 z 45 ciosów w całej walce .A Artur ręce na kolanach i krzyczy Adam "dawaj, nic mi nie jest".
+1 #54 Sad4na0B9 2018-05-28 03:06
Prawda jest taka że gdyby był rewanż z Kownackim to jest po raz kolejny ciężki nokaut.
+1 #55 Miras 2018-05-28 09:55
Adamek liczy na walkę przegraną ale o MŚ i o wielkie pieniądze na koniec kariery. I tak będą próbowali Tomka doczłapać do takiej walki. Natomiast kolejna ewentualna przegrana / a jest takie ryzyko / ze Szpilką jest absolutnie Tomkowi nie potrzebna. Żeby się chełpił Szpila, że dwa razy pokonał Adamka ? A Gmitruk chciałby takiej walki , bo może ciągle ma żal do Adamka, że ten mu uciekł do USA. A poza tym nikt lepiej nie zna Adamka niż Gmitruk. Tak więc taktycznie by rozpracował team Szpilki Tomka. A dlaczego Szpilka nie dąży do walki z kimś kto go pokonał, żeby udowodnić , że to był wypadek przy pracy ? Np z Jenningsem a nie dążyć do walki z tymi, których się już w przeszłości pokonało. To jest wyzwanie sportowe ? To jest tylko kalkulacja z kim można najwięcej zarobić i ewentualnie nie przegrać. Przecież kiedyś tak Szpilka kozaczył do Chisory gdy ten przyleciał do Polski. A więc proszę bardzo niech startuje do Chisory.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze