Patronat medialny


 


Artur SzpilkaW pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach, Artur Szpilka (8-0, 6 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Owena Becka (29-9, 20 KO). Narożnik nie wypuścił Jamajczyka na czwarte starcie.

Pełen energii pięściarz z Wieliczki zaczął zawody w dużym tempie i szybko zepchnął do defensywy Jamajczyka. Doświadczony Beck starał się być uważny w obronie, jednak ataki Szpilki były dla niego zbyt szybkie.

Jamajczyk systematycznie spychany był do lin, gdzie "Szpila" zasypywał rywala kombinacjami ciosów w różnych płaszczyznach. W drugim starciu Beck po raz pierwszy zachwiał się na nogach po lewym krzyżowym, co jeszcze bardziej zachęciło do ataków Polaka. Pod koniec trzeciej rundy przebywający w permanentnej defensywie Beck zaczął bronić się w coraz bardziej rozpaczliwy sposób. Garda Jamajczyka była coraz bardziej dziurawa, a coraz więcej ciosów Polaka dochodziło celu. W przerwie między trzecim i czwartym starciem narożnik Becka zdecydował się poddać swojego pięściarza. {jcomments on}