onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Walka bokserska o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA pomiędzy mistrzem Polski Andrzejem Wawrzykiem a mistrzem świata w tej kategorii Rosjaninem Aleksandrem Povetkinem, będzie kolejnym pojedynkiem dodatkowo płatnym w ramach PPV Cyfrowego Polsatu.

Walka odbędzie się 17 maja podczas gali boksu zawodowego The One will Stand w Crocus City Hall w Moskwie. Jest to wielka szansa na tytuł dla naszego rodaka, który jak dotychczas nie dał się pokonać - wygrał 27 walk w swojej karierze, z czego 13 przez nokaut. Starcie będzie emocjonujące, ponieważ rywalem 26-letniego polskiego pięściarza będzie 33-letni Povetkin, utytułowany zawodnik, najpopularniejszy rosyjski pięściarz, mistrz świata WBA wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z Aten. Stoczył on w swojej karierze 25 zwycięskich walk, a 17 z nich zakończył przed czasem.

Dostęp do gali, w ramach której odbędzie się konfrontacja Wawrzyk-Povetkin oraz główna walka wieczoru o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej pomiędzy Denisem Lebedevem i Guillermo Jonesem, mogą zamówić w usłudze PPV wszyscy abonenci i użytkownicy dekoderów Cyfrowego Polsatu. Jednorazowa opłata za dostęp do wydarzenia wynosi 40 zł.

Przekaz z gali w Moskwie będzie nadawany w dwóch formatach - tradycyjnym (SD) na kanale 58. oraz w wysokiej rozdzielczości (HD) - na pozycji 117. na liście kanałów platformy. Wydarzenie dla widzów Cyfrowego Polsatu rozpocznie się o godz. 16.30 polskiego czasu studiem prowadzonym przez Mateusza Borka, dziennikarza stacji Polsat Sport, a o 17.00 odbędzie się pierwsza walka. Pojedynek Polaka planowany jest na 19.45. W programie imprezy w Moskwie, oprócz głównych walk, przewidziane są także m.in. walka Dmitry'a Chudinova ze zwycięzcą czwartej edycji bokserskiego reality show "The Contender" Grady'm Brewerem oraz starcie znanego polskim kibicom Eduarda Trojanowskiego z ambitnym Ivanem Hernandezem. Trzy główne pojedynki gali zapowie najsłynniejszy bokserski anonser Michael Buffer. Całość będą komentowali Andrzej Kostyra i Andrzej Gmitruk.

Zamówienia na walkę można składać już od 10 maja 2013 roku. Będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma nie gwarantuje dostępu do wydarzenia dla zamówień złożonych po godzinie 16.30 w dniu odbywania się gali.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze