Patronat medialny


 


26 czerwca o godz. 16.30 w poznańskiej restauracji Ławica odbędzie się konferencja prasowa, podczas której pełnomocnicy Andrzeja Gołoty poinformują o krokach prawnych, jakie czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zamierza podjąć przeciwko Jarosławowi Sokołowskiemu, znanemu jako "Masa".

W oświadczeniu wydanym przez spólkę EIG Buchalter czytamy: "Gołota uważa, że został pomówiony przez Jarosława Sokołowskiego ps. Masa, który w wywiadach prasowych zarzucił mu ustawienie wraz z grupą przestępczą zwaną gangiem pruszkowskim walki bokserskiej z Michaelem Grantem w Atlantic City w 1999 roku. Tego rodzaju kłamstwa, godzące w dobre imię wybitnego polskiego sportowca, jakim jest Andrzej Gołota, nie mogą zostać bez odpowiedzi. O tym jaka to będzie odpowiedź dowiedzą się Państwo na naszej konferencji prasowej."

Walka Gołoty z Grantem zakończyła się wygraną przez techniczny nokaut Amerykanina. Polak rzucał swojego przeciwnika na deski na początku walki, jednak w końcowych starciach najpierw sam był liczony, a potem zrezygnował z rywalizacji.