Patronat medialny


 


Gołota BoweLegendarni rywale w boksie zawodowym Andrzej "Andrew" Gołota z Warszawy i Mistrz Świata Wagi Ciężkiej  Riddick "Big Daddy" Bowe z Brookln’u, NY po raz kolejny zmierzą się w ringu 3 listopada 2012 roku. W tym dniu Rivalry Championship Wrestling zaprezentuje W Atlas Arenie w Łodzi galę “Gołota-Bowe: Unfinished Business – Wyrównanie Rachunków”.

Tym razem historyczni przeciwnicy będą konfrontować się na zupełnie innej arenie. Gołota wyzywa Bowe’a na pojedynek w stalowej klatce, o tytuł Mistrzowski Rivalry Championship Wagi Ciężkiej. Walka będzie transmitowana w Polsce za pośrednictwem  PPV (Pay Per View).

Na początku roku Gołota rozmawiał ze swoim długoletnim znajomym Jimmy Hart’em. Hart był menadżerem wielu profesjonalnych zawodników wrestlingu, w tym Hulk’a Hogan’a, Bret Hart’a, Jim Neidhart’a, Jerry’ego "The King" Lawler’a, Ted’a DiBiase, i The Honky Tonk Man. Gołota wspomniał mu, że wciąż rozpamiętuje poprzednie walki bokserskie i pragnie wyrównać rachunki z Riddrick’iem Bowe. Hart zasugerował, aby zmierzyli się w zakratowanej stalowej klatce i raz na zawsze rozstrzygnęli kto jest Mistrzem Wagi Ciężkiej. Gołota  zdecydował się na takie rozwiązanie.

"Sędziowie nie ocalą go tym razem" - szczerze wyznaje Gołota, komentując dyskwalifikacje z powodu uderzeń poniżej pasa podczas dwóch walk bokserskich stoczonych z Bowe’m w Stanach Zjednoczonych w 1996 roku.

Jimmy Hart skontaktował się z Darren’em Antola z Rivalry Championship Wrestling, by ustalić warunki pojedynu. Kiedy Darren zaoferował udział w walce Riddick’owi Bowe, ten zdecydował się bez chwili namysłu.Tym razem Bowe przyjedzie do rodzinnego kraju Andrzeja Gołoty. “Chcę zostać pierwszym zawodnikiem na świecie, który zdobył oba tytuły Mistrza Świata zarówno w boksie jak i wrestlingu” - powiedział urodzony na Brooklynie, srebrny medalista olimpijski z 1988 roku  i dwukrotny Mistrz Świata Wagi Ciężkiej. “Jeśli mam odwiedzić Polskę by to zdobyć – zrobię to. Osiągam każdy cel, który sobie
wyznaczam i tym razem będzie tak samo.”

Gołota - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu  1988 roku, który w 1992 roku przeszedł na zawodowstwo w boksie wagi ciężkiej - wybrał stalową klatkę jako idealne miejsce by stoczyć pojedynek ze swoim rywalem i osiągnąć długo oczekiwany wynik.  “Zmierzę się z Riddick’iem Bowe w każdej chwili w dowolnym starciu. Nigdy nie unikam wyzwań. “

Andrzej  Gołota zwrócił się do dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego, Andrzeja Wrońskiego, a także do twórcy WWE Superstar "Masterpiece" Chris’a Mordetzky, aby wytrenowali go na profesjonalnego zawodnika wrestlingu. Riddick Bowe jest szkolony przez swego menadżera, legendarnego "Taskmaster" Kevin’a Sullivan’a. Podczas gali obędzie się także sześć innych pojedynków polskich potęg wrestlingu: "Masterpiece" Chris Mordetszky (Masters) i Joe Legend, Andrew “Krusher” Kosalski, Polski Mściciel i Kamil Alexsander. Odbędzie się także “Triple Threat Match” w celu wyłonienia zawodnika numer jeden Mistrzostw Europy.

“Planujemy wieczór pełen ogromnych emocji” powiedział Darren Antola, prezes Rivalry Championship Wrestling. “Następna karta historii Gołota vs. Bowe zostanie zapisana 3 listopada w Łodzi.”
Misją założonego w 2011, Rivalry Championship jest “pozyskiwanie najlepszych zawodników wszechczasów , ze wszystkich zakątków świata” powiedział Antola. RCW wyszukuje i wprowadza do wrestlingu utalentowanych atletów zawodowego boksu, MMA i innych sportów, by stworzyć najsilniejszą grupę zawodników na całym świecie.  Walka będzie transmitowana w Polsce za pośrednictwem PPV przez Main Events we współpracy z SMG. Sprzedaż biletów rozpocznie się na początku września 2012. Szczegóły wkrótce. {jcomments on}