Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-2, 15 O) twierdzi, że pomysł przejścia Andrzeja Fonfary (29-5, 17 KO) do wagi junior ciężkiej może się udać. Virgil Hunter, trener Fonfary stwierdził po wczorajszej porażce z Adonisem Stevensonem, że "Polski Książę"powinien zmienić kategorię wagową.

- Andrzej podczas przygotowań, jak się trochę zapuści, to waży około stu kilogramów, czyli tyle ile ja. Zrzucanie tej wagi to jest wielka męczarnia. W junior ciężkiej byłby szybszy, świeższy, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że i przyjmowane ciosy ważyłby znacznie więcej - przyznał w rozmowie ze Sport.tvp.pl Artur Szpilka, przyjaciel Fonfary.

"Szpila" jako przykład podaje Tony'ego Bellewa. Brytyjczyk, podobnie jak Fonfara, nie miał szans w rywalizacji ze Stevensonem i po porażce z Kanadyjczykiem zamienił kategorię półciężką na junior ciężką.

- Nikt mu nie dawał większych szans w nowej wadze, a on przecież został mistrzem świata w junior ciężkiej, a potem przeszedł nawet do ciężkiej i poradził sobie z Davidem Haye. Oczywiście nie można sytuacji Fonfary porównywać z sytuacją Bellew w skali jeden do jednego, ale skoro jemu się udało, to i Andrzej ma szanse - dodał Szpilka. 

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>