Patronat medialny


 


Nie tylko Charles Martin (28-2-1, 25 KO), ale także Adam Kownacki (20-1, 15 KO) i Robert Helenius (30-3, 19 KO) znajdują się na liście potencjalnych rywali Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) - informuje brytyjski serwis World Boxing News. Były mistrz świata wagi ciężkiej wróci na ring wiosną na gali organizowanej w Stanach Zjednoczonych.

Obóz Wildera wciąż próbuje wymusić na Tysonie Furym stoczenie trzeciej walki, jednak Brytyjczyk na razie skoncentrowany jest na pojedynku unifikacyjnym z Anthonym Joshuą. Według WBN, "Bronze Bomber" w najbliższym występie skrzyżuje rękawice z Martinem, Kownackim lub Heleniusem, a wkrótce może zostać wyznaczony przez federację WBC jako obowiązkowy rywal dla zwycięzcy pojedynku o tymczasowy pas wagi ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem i Dillianem Whytem.

Kownacki i Helenius w marcu mają stoczyć rewanżową walkę za ubiegłoroczny pojedynek, który zakończył się nieoczekiwaną wygraną Fina. Niewykluczone jednak, że Premier Boxing Champions zmieni te plany na życzenie Wildera. Były czempion federacji WBC nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Furym.