onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Pas IBF Inter-Continental kategorii ciężkiej będzie stawką walki Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO).

Choć interkontynentalny tytuł IBF sam w sobie nie ma wielkiego znaczenia, to jego zdobycie w obecnej sytuacji w królewskiej dywizji może otworzyć przed niepokonanym Polakiem drogę do pojedynku o mistrzostwo świata.

Aktualnie czempionem International Boxing Federation jest Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), który zobowiązany jest kontraktem do rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Na walkę o pas IBF naciska tymczasem ekipa obowiązkowego pretendenta Kubrata Pulewa (27-1, 14 KO). Gdyby władze IBF nakazały Ruizowi natychmiastową obronę z Pulewem, czego domaga się obóz Bułgara, to Meksykanin musiałby oddać swój pas, bo nie mógłby wywiązać się z obrony przed drugą potyczką z Joshuą.

O wakujący tytuł mistrzowski Pulew zaboksowałby wówczas z drugim najwyżej notowanym zawodnikiem w rankingu IBF. Aktualnie za Bułgarem plasują się Agit Kabaeyl i Adam Kownacki. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że gdyby "Babyface" zdobył w konfrontacji z Arreolą interkontynentalny pas IBF, to wyprzedziłby w rankingu Kabayela, stając się tym samym przeciwnikiem Pulewa w boju o wakujące mistrzostwo świata IBF.