onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Utrata mistrzowskich pasów przez Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) na rzecz Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) mocno wstrząsnęła sytuacją na szczycie wagi ciężkiej i stworzyła pole do rozmaitych spekulacji na temat mistrzowskich scenariuszy na najbliższe miesiące. W jednym z nich - proponowanym przez Ala Bernsteina z Ruizem o trofea federacji WBA, WBO i IBF boksuje... Adam Kownacki (19-0, 15 KO). 

"Jeśli Joshua nie zmierzy się natychmiast po raz drugi z Ruizem, to w sytuacji gdy Wilder jest związany kontraktami na dwie walki, naturalną rzeczą byłoby zorganizowanie pojedynku Ruiz - Kownacki. Barclays Center wypełniłaby się po brzegi i moglibyśmy zobaczyć potencjalną walkę roku." - napisał na Twitterze bokserski komentator telewizji Showtime. 

Tymczasem promujący Joshuę Eddie Hearn przekonuje, że na drodze do rychłego rewanżu jego zawodnika z Ruizem na pewno nic nie stanie. Szef Matchroom Boxing oznajmił ponadto w wywiadzie dla Sky Sports, że jest już po rozmowach z przedstawicielami federacji bokserskich i nie ma żadnego ryzyka, by do czasu pojedynku planowanego na listopad lub grudzień meksykański "Niszczyciel" stracił któryś z pasów za odmowę obowiązkowej obrony, bo takie w tym okresie zarządzone nie zostaną.