onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Choć ostatnie wydarzenia na szczycie wagi ciężkiej sprawiły, że mistrzowska szansa Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) może odsunąć się nieco w czasie, Teddy Atlas uważa, że "Babyface" niebawem zaboksuje z czempionem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0-1, 40 KO). 

- Kownacki cieszy się wielką popularnością wśród polskich fanów, jak kiedyś Gołota, jak Adamek, daje widowiskowe walki, dobrze sprzedaje bilety w Nowym Jorku, gdzie mieszka wielu Polaków. Nie ma może świetnej sylwetki, ale ma znakomitą osobowość. Kibice przyjdą go dopingować. Kownacki jest twardy, choć jego problemem jest to, że łatwo daje się trafiać i może zostać znokautowany - powiedział o niepokonanym zawodniku z Łomży ekspert ESPN podczas swojego podcastu, dodając: - Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli walka Kownackiego z Wilderem dojdzie do skutku!

Póki co jednak Adama Kownackiego czeka 8 sierpnia pojedynek z trzykrotnym pretendentem do pasa WBC Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO). Z "Bronze Bomberem" Polak najwcześniej mógłby zaboksować wiosną przyszłego roku.