onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO), stwierdził w rozmowie z TVP Sport, że byłby zainteresowany podpisaniem kontraktu z Adamem Kownackim (19-0, 15 KO).

- Bardzo byśmy chcieli mieć Adama u siebie. Kto wie, co się wydarzy. Jestem jego fanem. Bardzo go lubię, to dobry pięściarz i wciąż się uczy - powiedział szef grupy Matchroom Boxing. 

Zagadnięty o mistrzowskie aspiracje "Babyface'a" Hearn odparł: - Chętnie zobaczyłbym go wcześniej jeszcze w dwóch pojedynkach. Z Geraldem Washingtonem zaprezentował się świetnie, ale teraz musi to powtórzyć na wyższym poziomie, z trudniejszym rywalem.

Menadżer Kownackiego Keith Connolly zdradził kilka dni temu, że niepokonanemu Polakowi blisko przyglądają się przedstawiciele ESPN i DAZN, wykładający ostatnio duże pieniądze na kontrakty dla nowych zawodników. 

- Promotorzy dopytują się o Adama. W tym tygodniu spotykam się z Alem Haymonem i będziemy dopinać następną walkę, która odbędzie się w maju lub czerwcu. Będziemy też dyskutowali z Adamem o tym, który kanał lub platforma internetowa byłaby dla niego najbardziej opłacalna na przyszłość. To wspaniałe czasy na bycie bokserem. Pojawiło się tyle okazji i dużo pieniędzy - ocenił Connolly.