onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

Dwa tygodnie pozostały do Twojej walki z Geraldem Washingtonem. Obóz przebiega tak jak byś sobie tego życzył?
Adam Kownacki: Jestem bardzo zadowolony z obozu, wszystko przebiegło pomyślnie, obyło się bez większych kontuzji. Jestem właśnie na etapie sparingów, pomagają mi Nkosi Solomon – mistrz amatorski na całe USA, Michael Coffie – w boksie zawodowym ma już pięć walk i wszystkie wygrane, oraz oczywiście mój przyjaciel Jarrell Miller. Pomimo tego, że sparuje z Big Baby już ponad 10 lat i znamy się jak łyse konie to wciąż obaj potrafimy siebie zaskoczyć na sparingu.

Ostatnio opublikowałeś zdjęcie właśnie z wcześniej wspomnianych sparingów. Może to tylko takie złudzenie, ale stojąc obok Millera wyglądałeś jakbyś boksował w cruiser. Jak stoisz z wagą?
W tym momencie waga jest dość porównywalna do tej z ostatniej walki, około 263 funtów. Mam jeszcze dwa tygodnie, trzymam się diety, coś na pewno zgubię, docelowo na walkę ma być to około 255 funtów. Tak jak mówisz, kawał konia z Jarrella, on jest naprawdę ogromny(śmiech). Jest pomiędzy nami duża różnica jeśli chodzi o wagę, z tego co kojarzę Big Baby ma teraz około 325 funtów. Zrzuciłem trochę w porównaniu do tego co kiedyś było, stąd pewnie nagle taka rozpiętość. Myślę, że kiedyś nie było widać pomiędzy nami tak dużej różnicy, gdyż ja potrafiłem ważyć około 280, a Miller był trochę chudszy i nosił około 310, to masz różnice 30 funtów, teraz ona wynosi ponad 60.

Czołówka robi się coraz ciaśniejsza. Oprócz Wildera i Joshuy pojawił się Fury, który jak się okazało może być ogromnym zagrożeniem dla obu panów. Pojawił się temat powrotu Władimira Kliczki, mowa o starciu z Dillianem Whytem w kwietniu na Wembley. Wierzysz w powrót Ukraińca?
Wydaje się, że tym razem to naprawdę może być prawda. Kliczko w ukryciu pewnie trenuje od dłuższego czasu. Wciąż może być w niezłej formie, jeśli bardzo ciągnie go do boksu to na pewno wróci. Dla kibica powrót Władimira to dobra wiadomość, dla nas pięściarzy to kolejny krok do zawężenia czołówki. Wyobraź sobie, że Kliczko pokonuje Whyte'a w kwietniu i automatycznie trafia do wąskiego czteroosobowego grona. Jest bardzo ciasno w czołówce, ale to tylko motywuje nas do większej pracy.

Pełna treść artykułu na Boks24.com.pl >>

 

Komentarze   

#1 BarU1988 2019-01-12 18:59
Jak się wejdzie w link i tam jest zdjęcie ze sparingu to faktycznie Miller wygląda jak bizon, teraz to pewnie ze 160kg waży.. :P Fakt, że sporo tej wagi "ulokowane" jest na udach ale i tak wygląda jak tur. Ja naprawdę upatruje w nim sporego zagrożenia dla np Wildera, on mógłby go zdominować, Joshua jest bardziej cwany i by uciekał. Chętnie zobaczył bym Millera z DW albo AJ. Co do Adasia to życzę mu wszystkiego co najlepsze ale jeżeli nie poprawi obrony i nadal tyle będzie zbierał to jego zdrowie ucierpi, póki starcza presji jest ok ale gorzej jak ktoś to przeczeka i wystarczy jeden mocny cios kontrujący co pokazała ostatnia walka Whyte Chrisora. Adaś sercem jestem z Tobą, ciężko Cię nie lubić ale musisz poprawić obronę koniecznie.Mam nadzieję, że przyjedziesz jak Walec tego Washingtona
#2 BarU1988 2019-01-12 19:00
*przejdziesz
#3 lenzo_75 2019-01-12 19:23
specjaliści twierdzą, że obrony Adasia nie da się poprawić
+1 #4 thales 2019-01-12 20:17
Lubię Kownasia ale chłopak odjechał konkretnie.
#5 thales 2019-01-12 20:22
Cytuję BarU1988:
Jak się wejdzie w link i tam jest zdjęcie ze sparingu to faktycznie Miller wygląda jak bizon, teraz to pewnie ze 160kg waży.. :P

A zwróć uwagę na rozmiar prawej ręki Millera i lewej.Zdjęcia robione telefonem bardzo często zniekształcają rzeczywiste proporcje.Optyk a smartfonów jest uboga i często mamy do czynienia z dystorsją obrazu co jest widoczne własnie na tej fotografii.Nie zmienia to faktu,że Miller to kawał chłopa.
#6 lenzo_75 2019-01-12 20:25
Adaś musi tak gadać, żeby być branym pod uwagę przy kolejnym rozdaniu kart, to nie jest tak, że odjechał i stracił kontakt z rzeczywistością .
#7 lenzo_75 2019-01-12 20:29
łapa ogromna, ale lewy motyl jaki :-* :-) Myśle, że Miller może stanowić zagrożenie dla każdego w HW, on jest po prostu potworem
+1 #8 Maravilloso 2019-01-12 20:45
Cytuję lenzo_75:
Adaś musi tak gadać, żeby być branym pod uwagę przy kolejnym rozdaniu kart, to nie jest tak, że odjechał i stracił kontakt z rzeczywistością.

Pełna zgoda, tak działa ten biznes. Popatrzcie jakie głupoty wygaduje Whyte, żeby być w grze i, żeby się o nim mówiło. Zaraz pewnie ktoś powie, że Szpilka też mówił takie rzeczy, a jednak nikt go nie usprawiedliwiał , natomiast myślę, że Adam to jednak półka wyżej od Artura.
+1 #9 Holender 2019-01-12 21:40
Adam,to taki nasz Po,czyli Kung Fu
Panda
#10 Victor Van Dort 2019-01-12 21:45
Adaś to bez wątpienia wśród polskich zawodników najlepszy HW. Mądrze prowadzi swoją karierę i jest na etapie w którym musi pomału domagać się swojej szansy, nie ważne co mówi ale to co pokazuje w ringu a on sukcesywnie szczebel po szczeblu pnie się w górę i niech to trwa! Zuch chłopak.
#11 Pawel Przedlacki 2019-01-12 22:34
Jakos w tym arytykule nie moge sie doszukac wzmianki ,ze czuje sie on lepszy od Wildera i Josha. Poza tym jeszcze kilka dni temu w wywiadzie udzielonym p.Garczarczykow i podal aktualna wage jako 255lbs a docelowo wage 250lbs.
#12 BarU1988 2019-01-13 08:17
@up
Paweł ten fragment o który pytasz jest w pełnej treści wywiadu jak klikniesz w link, Pozdr
#13 Wiesław Wojnar 2019-01-13 11:14
Adam, to jest chłopak z wielkim sercem. Kocham oglądać jego walki. On ma realne szanse na bycie czempionem
+1 #14 Miras 2019-01-13 13:39
jakie szanse o czym Wy marzycie łącznie z Adamem. Na razie to walczył nawet nie z zapleczem czołówki HW. Tak ze On nawet nie wie ile ważą bomby Wildera, Joshuy czy samej czołówki HW. Jak przeszedł by Chisorę , Whyte , Povietkina ,Ortiza to i ja bym się rozmarzył ,ale na razie to Kownacki myśli, że może bezkarnie wszystko przyjmować na głowę i wywierać presję. Do czasu aż ktoś kto ma bombę odpali ją na twarzy Adama , bo obrony to on nie miał, nie ma i nie będzie miał.Wolne nogi, ciosy pchane. I to miałby być mistrz świata ? Niestety ale mistrz musi mieć więcej argumentów w ringu, bo jeśli nie ma super techniki jak Wilder to ma to co najważniejsze w HW a więc kowadło w łapie a jak na dzisiejszą HW to i gabaryty i zasięg. Po prostu nawet jak bym się zmuszał, żeby w Kownackim dostrzec mistrza świata to nie daję rady. Chciałbym się mylić ,ale szczerze ? To bardzo wątpię z mistrzostwo świata. Tu chodzi Adamowi jak i większości pięściarzy w HW o doczłapanie się do walki o duży hajs.
#15 Janusz gdansk 2019-01-13 15:55
Swoją wypowiedzią udowodniłeś ze nie masz zielonego pojęcia o boksie. Dw jest dobrym technikiem? Człowieku, szkoda czasu na czytanietwoich dennych wypocin

Cytuję Janusz gdansk:
Swoją wypowiedzią udowodniłeś ze nie masz zielonego pojęcia o boksie. Dw jest dobrym technikiem? Człowieku, szkoda czasu na czytanietwoich dennych wypocin

Chodzi oczywiście o mirasa
#16 lenzo_75 2019-01-13 18:07
@Janusz gdańsk, @miras napisał: że Wilder nie ma właśnie super techniki, ale w zamian ma kowadło w łapie. Tak przynajmniej ja zrozumialem i tak wynika z kontekstu całej wypowiedzi, z ktora niestety nie można się nie zgodzić. Pozdro
#17 Pawel Przedlacki 2019-01-13 18:18
Cytuję BarU1988:
@up
Paweł ten fragment o który pytasz jest w pełnej treści wywiadu jak klikniesz w link, Pozdr

Dzieki. Jakos przeoczylem. Tym niemniej wypowiedz Adama przejaskrawiona , ale to zrozumiale. Artykul musi przyciagac uwage juz trescia naglowka.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze