onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) przekonuje, że jest w świetnej formie przed zbliżającą się walką z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO). Do pojedynku Polaka z 32-letnim Amerykaninem dojdzie 8 września na gali organizowanej w Nowym Jorku.

- Czuję się świetnie. Trenuję ciężko, żeby mieć pewność, że w dniu walki będę w swojej najlepszej formie. Cieszę się, że wracam do hali Barclays Center, bo to mój drugi bokserski dom. Walczyłem tam wiele razy i bardzo dobrze się tam czuję - mówi Kownacki w rozmowie z portalem Boxingtalk.com.

- Chcę wygrać i zrobić to efektownie, żeby zapracować na tytuł mistrza świata. Będę chciał znokautować Martina i zakończyć walkę szybko. Do tej pory udało Martina zastopował tylko Anthony Joshua i wiem, że to nie będzie łatwe. Muszę być skoncentrowany od początku i skupiać się na każdej rundzie - przekonuje mieszkający na stałe w USA "Baby Face".

Do walki Kownackiego z Martinem początkowo miało dojść w lipcu, jednak termin pojedynku kilkukrotnie przekładano. Dla polskiego zawodnika będzie to drugi tegoroczny występ. Ostatni raz Kownacki boksował w styczniu.