onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

8 września w nowojorskiej hali Barclays Center niepokonany Adam Kownacki stanie przed być może najtrudniejszą walką w zawodowej karierze. "Baby Face" zmierzy się z byłym mistrzem świata federacji IBF, Charlesem Martinem. Amerykaninowi w przygotowaniach pomagają słynny Jeff Mayweather, czyli wuj jednego z najlepszych pięściarzy w historii zawodowego boksu i mistrz olimpijski z Los Angeles, Henry Tillman.

Kariera Kownackiego nabrała rozpędu po ubiegłorocznym szybkim zwycięstwie nad Arturem Szpilką. Potem znokautował Gruzina Iago Kiładze, a teraz przed nim kolejne ciekawe starcie. W Nowym Jorku stanie oko w oko z byłym mistrzem królewskiej dywizji wagowej. Martin przegrał tylko raz, tracąc pas International Boxing Federation na rzecz Anthony'ego Joshuy.

Wydawało się, że "Książę" znalazł się na zakręcie zawodowym i życiowym. Nie mógł pogodzić się z bolesną porażką, w Internecie publikował kontrowersyjne materiały. W grudniu 2016 roku mówił, że regularnie pali marihuanę, ale... dobrze się prowadzi, bo nie pije alkoholu. Te problemy mają być już dawno za nim, a w jego potencjał uwierzyli współpracownicy. W przygotowaniach do starcia z Kownackim pomaga mu trener Jeff Mayweather i Tillman. Wuj "Pięknisia" jest pod wrażeniem formy swojego nowego zawodnika.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>