onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Grupa MAK i Superpolisa Ubezpieczenia to sponsor gal bokserskich , ale również mecenas Teatru 6.piętro, mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

- Teatr i boks to wbrew pozorom podobne światy - tu i tu występuje się na deskach, choć może w teatrze łatwiej z nich wstać - śmieje się Andrzej Wasilewski, promotor boksu, który zasiada w zarządzie Grupy MAK .

- I bokserzy, i aktorzy wychodzą na deski teatru bądź ringu dla rozrywki publiczności. Ta bokserska rzekomo reaguje bardziej żywiołowo, choć zapewniam, że i podczas spektakli w Teatrze 6. Piętro zdarzało mi się widzieć bardzo entuzjastyczne reakcje widzów. W każdym razie zapraszam gości Państwa Teatru na organizowane przez nas gale bokserskie - to równie znakomita rozrywka - zapewnia Andrzej Wasilewski.

Dla podkreślenia wagi jego słów warto dodać, że czynnym entuzjastą boksu jest również nasz dyrektor, Michał Żebrowski. - Teatr to też pole walki - z upływającym czasem, ze słabością duchową i fizyczną.  Aktor, chcąc coś osiągnąć, musi być jak doskonały bokser - ambitnie przeć do przodu, być pewnym siebie, a jednocześnie pełnym pokory wobec spadających ciosów. Podobnie jak w boksie, tak i na deskach teatru potrzebna jest kontrola ciała, oddechu, maksymalne skupienie i obserwacja - jeden doskonały występ i może być o tobie głośno. Jeden dramatyczny błąd i… też może być o tym głośno - zauważa Michał Żebrowski. Czy wiedzieliście, że Michał Żebrowski też boksuje?

Najnowsze komentarze