onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Dzięki odniesionemu w ubiegłym tygodniu zwycięstwu nad Gabrielem Rosado w walce o pas WBO International Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) awansował na trzecią pozycję rankingu wagi średniej World Boxing Organization. Wyżej od Polaka plasują się tylko Gienadij Gołowkin i David Lemieux.

"Striczu" najprawdopodobniej już w czerwcu zaboksuje o tytuł mistrza świata WBO, krzyżując na gali w Stanach Zjednoczonych rękawice z Demetriusem Andrade (27-0 17 KO).

Równie wysoko co "Striczu", ale w kategorii półciężkiej, plasuje się w zestawieniu WBO Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO), którego 6 kwietnia czeka konfrontacja z Dimitrijem Czudinowem (21-4--2, 13 KO).

Posiadaczem tymczasowego pasa WBO w dywizji junior ciężkiej jest od listopada zeszłego roku Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO). "Główka" 15 czerwca w Rydze zaboksuje w półfinale turnieju WBSS z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO), ale nie jest wykluczone, że wcześniej - po przejściu Oleksandra Usyka do wagi ciężkiej - zostanie ogłoszony pełnoprawnym czempionem.