onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja IBO od lat zabiega o dołączenie do grupy najbardziej liczących się organizacji na rynku bokserskich. International Boxing Organization, w przeciwieństwie do "wielkiej czwórki" (WBC, WBA, IBF, WBO) swoje rankingi ustala nie na posiedzeniach komitetu rankingowego, a jak portal Boxrec, przy pomocy algorytmu komputerowego uwzględniającego wyniki walk.

Serwis World Boxing News opublikował dziś listę 100 najlepszych zawodników wagi ciężkiej wg IBO. Mistrzem federacji jest Anthony Joshua, zaś na podium challengerów znaleźli się Aleksander Powietkin, Tony Bellew i Tyson Fury (Deontay Wilder jako czempion WBC nie jest klasyfikowany). Polaków w czołowej setce jest ośmiu - najwyżej, na pozycji dziesiątej, plasuje się Adam Kownacki.

Ranking IBO wagi ciężkiej: Mistrz - Anthony Joshua, 1. Aleksander Powietkin, 2. Tony Bellew, 3. Tyson Fury, 4. Dillian Whyte, 5. Jarrell Miller, 6. Luis Ortiz, 7. Dominic Breazeale, 8. Joseph Parker, 9. Dereck Chisora, 10. Adam Kownacki, (...), 13. Tomasz Adamek, 27. Artur Szpilka, 29. Mariusz Wach, 44. Izuagbe Ugonoh, 83. Łukasz Różański, 87. Siergiej Werwejko, 98. Krzysztof Zimnoch.

Komentarze   

-4 #1 I Polski Mistrz Świata Wagi Słomkowej 2018-08-10 20:05
Z całym szacunkiem dla bejbi fejsa się ten sędzia murzyn wygląda na jeszcze mniejszego bobaska ino że czarny
+3 #2 CzystaPasja 2018-08-10 21:02
http://www.ikamien.pl/artykuly/25918/

Oskar Bielski (-91kg) to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów. Ale dziś potrzebuje Waszej pomocy. A w zasadzie jego Mama. Możecie pomóc.
#3 Victor Van Dort 2018-08-10 22:41
Ludzie lubią posługiwać się stereotypami bo dzięki nim nie muszą się wysilać i zastanawiać, oceniać, ryzykować że się pomylą. Adaś zdecydowanie nie wpisuje się w stereotyp groźnego boksera a jednak jest to najlepszy polski ciężki na ten moment, jest na fali wznoszącej oraz co najważniejsze jest w orbicie walki o pas. Wierzę że poradzi sobie z Martinem, wierzę że Martin dostał walkę z AJ z przypadku i nie udowodnił na ringu z Głazkowem ani tym bardziej z AJ'em że ma w sobie ogień i że nie można go złamać, Adaś wręcz przeciwnie możesz rozkwasić mu twarz a on dalej, konsekwentnie będzie parł i starał się ciebie wykończyć, gość się nie zniechęca, nie poddaje się łatwo i co ważne jest skupiony tylko na swoich celach co widać bo trzyma się planu. Adam nigdy nie udawał modela, kulturystę czy gogusia-fircyka to jest pięściarz wagi cięzkiej i za to trudno go nie lubić.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze