Patronat medialny


 


Glen Johnson21 maja w półfinale turnieju "Super Six" Glen Johnson (51-14-2, 35 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem świata WBC wagi super średniej Carlem Frochem (27-1, 20 KO). Dokładne miejsce rozegrania tego pojedynku nie jest jeszcze znane, ale prawdopodobnie będzie to angielskie Nottingham. Jamajczyk doskonale zdaje sobie sprawę, że starcie z Anglikiem może być jego ostatnią szansą na ponowne wywalczenie zawodowego mistrzostwa świata.

- Możliwość wygrania tytułu bardzo mnie motywuje. Froch to groźny rywal, nie ma zbyt wielu słabych stron. W ringu jest bardzo niewygodny i przebiegły. W przeszłości Froch pokonał wielu dobrych pięściarzy. Muszę użyć swojej inteligencji ringowej, by wygrać ten pojedynek. Myślę, że mam przewagę w szybkości rąk oraz doświadczeniu. Będę starał się to wykorzystać i atakować we właściwych momentach - zapowiada Johnson, który otwarcie przyznaje, że nie liczy na przychylność sędziów w starciu z Frochem.

- Nie wierzę, że sędziowie będą na mnie patrzeć obiektywnie w tej walce, jeśli ona odbędzie się w Anglii. Ale z drugiej strony w USA też mnie parę razy okradziono z wygranych. Pewnie w Stanach zostałem obrabowany więcej razy niż w Europie, bo stoczyłem tutaj więcej pojedynków. Nie przejmuję się tym, wychodzę, walczę i robię wszystko, żeby wygrać - powiedział 42-letni Jamajczyk.