onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Czołowa polska zawodniczka MMA Izabela Badurek przygotowuje się do gali mieszanych sztuk walki w Łomiankach. 24-latka zainspirowała się sukcesami bokserskiej mistrzyni Europy i także postanowiła zmienić coś w swoim odżywianiu, rozpoczynając współpracę z warszawską firmą Dobra Dieta.

- Od tego momentu w moim życiu zmieniło się sporo, przede wszystkim oszczędzam dużo czasu na przygotowywanie posiłków oraz czuję, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Decydując się na współpracę z Dobrą Dietą sugerowałam się opiniami Ewy Piątkowskiej. Ona przecież też trenuje na wysokich obrotach i jest bardzo zadowolona ze swojej diety - tłumaczy Badurek, która kolejną walkę w klatce stoczy 21 maja.

Wojowniczka z Lublina przyznaje, że miała sceptyczne podejście od firm oferujących codzienne cateringi dietetyczne, ale szybko zmieniła swoje podejście.

- Spodziewałamm się zestawów typu ryż, kasza, kurczak i kapusta pekińska. Tymczasem codziennie dostaję coś innego, kuchnia jest bardzo urozmaicona i jedyne czego jestem pewna w moim jadłospisie, to dania rybnego w piątki. Posiłki wyglądają bardzo apetycznie i rewelacyjnie smakują - wylicza Badurek, która w lutym ubiegłego roku wygrała przez techniczny nokaut z Isabelle Pare.

24-latka w mieszanych sztukach walki rywalizuje w kategorii muszej, dlatego obowiązuje ją ścisła dieta. Przed najbliższą walką trzymanie się odpowiedniego limitu wagowego przychodzi jej łatwiej niż do tej pory. {jcomments off}

- Przede wszystkim mój organizm szybciej się regeneruje. Dodatkowo zauważam, że nie jestem już rozdrażniona i nie miewam takich humorów jak przy zwykłej diecie i ścinaniu wagi. To na pewno pomaga mi, ale też moim znajomym oraz całemu treningowemu otoczeniu - podsumowuje Badurek, która walczy w tej samej kategorii wagowej co mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk.

Najbliższy występ Izabeli Badurek odbędzie się 21 maja. Organizowana przez mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę impreza w Łomiankach odbędzie sie na zasadach Pride.