Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Mauricio Sulaiman zachęca Lawrence'a Okolego (19-1, 15 KO) do rozważenia przenosin do kategorii bridger. Prezydent WBC sugeruje, że były czempion wagi junior ciężkiej mógłby zmierzyć się ze zwycięzcą walki pomiędzy mistrzem świata Łukaszem Różańskim (15-0, 14 KO) i Kevinem Lereną (29-2, 14 KO).

- Evander Holyfield boksował w wadze cruiser, a potem przeszedł do ciężkiej. Kategoria bridger jest kolejną możliwością dla zawodników wagi cruiser. Najpierw mogą przenieść się do wagi bridger, a następnie do ciężkiej. Pamiętajcie, że każdy zawodnik wagi bridger jest również akceptowany jako pretendent w wadze ciężkiej. Jest to więc kategoria wagowa, która ma wiele zalet - mówi Sulaiman.

- Naszym mistrzem jest Różański, a srebrny pas posiada Lerena. Ich walka powinna być widowiskowa. Jeśli Okolie zmieniłby wagę, na pewno WBC rozważy jego prośbę o pojedynek mistrzowski - dodaje prezydent WBC.

W maju Okolie przegrał na punkty z Chrisem Billamem-Smithem, tracąc mistrzowski pas WBO w kategorii do 90,7 kg. Jesienią ma dojść do rewanżu. Okolie w przeszłości wygrywał m.in. z Krzysztofem Głowackim i Nikodemem Jeżewskim.