Patronat medialny


 


Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman poinformował, że Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO) stracił tytuł WBC Franchise, przechodząc na stałe do kategorii super średniej. Specjalny status został nadany Meksykaninowi przez World Boxing Council w wadze średniej, jednak w nowej dywizji "Canelo" posiada tradycyjny tytuł mistrza świata.

- Tytuł Franchise przyznawany jest wybtinym pięściarzom, którzy w ten sposób łatwiej mogą konfrontować się z innymi mistrzami w swojej kategorii wagowej. Canelo posiadał ten przywilej w kategorii średniej, jednak zawiadomił nas, że chce zmienić wagę i boksować o mistrzowski pas WBC - powiedział Sulaiman.

- Federacje nie są promotorami, ale my także chcielibyśmy oglądać najlepsze walki. Naszymi decyzjami chcemy sprawić, żeby najlepsze pojedynki były łatwiejsze do zorganizowania - dodał Meksykanin.

Alvarez w sobotę na gali w Miami będzie bronił pasów WBA i WBC kategorii super średniej w pojedynku z Avnim Yildirimem (21-2, 14 KO), który jest oficjalnym pretendentem do tytułu World Boxing Council.