Patronat medialny


 


Yvon Michel i Lee Baxter - dwóch największych bokserskich promotorów w Kanadzie, podjęło decyzję, że w najbliższych miesiącach będą wspólnie organizować gale. Pierwsza z nich, w testowych warunkach, odbędzie się 6 marca w Hotel Plaza w Quebecu. Specyficzna budowa hotelu pozwoli na udział publiczności w wydarzeniu.

- Stwierdziliśmy, że co dwie głowy to nie jedna i szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy wpuścić chociaż kilkadziesiąt osób. Znaleźliśmy hotel, który ma balkony wysunięte na lobby z basenem. Nad nim powstanie konstrukcja, na której stanie ring. Kibice będą oglądać galę z balkonów swoich pokoi, mogą korzystać też z posiłków. Wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i zachowaniem odległości - mówi Baxter.

- Wpływ z biletów i sprzedaż praw telewizyjnych poza Kanadę to dla nas kluczowe elementy budżetu. Na gali zaboksują wyłącznie zawodnicy z Kanady, ponieważ granice są zamknięte. Jeśli impreza się uda, to będziemy podobne wydarzenia organizować co tydzień lub dwa. Pięściarze będą toczyć krótsze walki, ale oni potrzebują aktywności - tłumaczy promotor z Kanady.

Walką wieczoru marcowej imprezy będzie pojedynek Oscara Rivasa (26-1, 18 KO) z Sylverą Louisem (8-5, 4 KO). Dla Kolumbijczyka będzie to powrót na ring po poniesionej półtora roku temu porażce z Dillianem Whytem.