Patronat medialny


 


Zaplanowana na 5 marca gala we Flint, w stanie Michigan odbędzie się z udziałem kibiców. Miejscowe władze wydały zgodę na publiczność, która na żywo zobaczy walkę unifikacyjną w kategorii super półśredniej pomiędzy Claressą Shields (10-0, 2 KO) oraz Marie Eve Dicaire (17-0, 0 KO).

Udział kibiców będzie symboliczny, ponieważ w Dort Federal Event Center znajdzie się ich maksymalnie 200, jednak jest to kolejny stan w USA, który dopuszcza organizowanie wydarzeń sportowych z publicznością. Największe grupy promotorskie liczą, że od maja kibice będą mogli uczestniczyć także w galach organizowanych w Las Vegas.

Pojedynek Shields - Dicaire miał początkowo odbyć się w maju ubiegłego roku jednak termin uległ zmianie z powodu pandemii koronawirusa. Amerykanka w styczniu 2020 roku zadebiutowała w limicie do 69 kilogramów i wygrała jednogłośnie na punkty z Ivaną Habazin. Shields została w ten sposób mistrzynią świata WBC i WBO w wadze super półśredniej.

Dicaire posiada mistrzowski pas federacji IBF w tej samej kategorii wagowej. Kanadyjka po raz ostatni boksowała w listopadzie 2019 roku. Pięściarki zaboksują także o wakujący pas federacji WBA.