Patronat medialny


 


W Dubaju odbędzie się walka byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Carla Framptona (28-2, 16 KO) z aktualnym czempionem WBO wagi super piórkowej Jamelem Herringiem (22-2, 10 KO) - poinformował amerykański dziennikarz Mike Coppinger. Walka miała odbyć się 27 lutego w Londynie, jednak jej termin oraz miejsce ponownie zostały zmienione.

Na początku 2020 roku grupy prowadzone przez Boba Aruma oraz Franka Warrena zakładały, że do tej walki dojdzie 13 czerwca w Belfaście, jednak pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany planów. Później to starcie planowano na 19 grudnia oraz 16 stycznia. Lutowa data wydawała się ostateczna, ale poinformowano, że Frampton doznał kontuzji ręki. Nowy termin pojedynku to 27 marca.

Nieoficjalnie mówi się, że Warren, który ostatecznie podjął się samodzielnej organizacji walki, nie był w stanie zapewnić odpowiedniego budżetu dla tego wydarzenia. Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu, kiedy Warren musiał zrezygnować z organizacji walki Tysona Fury'ego z Agitem Kabayelem.

34-letni Herring pas World Boxing Organization wywalczył w maju 2019 roku i do tej pory bronił go dwukrotnie. Frampton po raz ostatni boksował w sierpniu. Zwycięzca będzie zobowiązany bronić tytułu z Shakurem Stevensonem.