Patronat medialny


 


Zaplanowany na 18 lutego przetarg mający wyłonić  organizatora walki o mistrzostwo świata IBF wagi lekkiej pomiędzy Teofimo Lopezem (16-0, 12 KO) i Georgem Kambososem Jnr (19-0, 10 KO) został przełożony. Powodem zmiany daty jest śnieżyca w New Jersey, która uniemożliwi dotarcie do siedziby International Boxing Federation.

Nowy termin przetargu nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, jednak ma on zostać wyznaczony na przyszły tydzień. Do udziału w konkursie ofert przygotowanych jest kilku promotorów, w tym Eddie Hearn ze stajni Matchroom Boxing.

Jeśli przetarg wygra reprezentująca interesy Lopeza grupa Top Rank, pojedynek odbędzie się prawdopodobnie 12 czerwca w Nowym Jorku. Pula z ewentualnego przetargu zostanie podzielona w stosunku 65 do 35 na korzyść pięściarza z USA.

Kambosos jest oficjalnym pretendentem do tytułu International Boxing Federation. W październiku wygrał oficjalny eliminator, pokonując na punkty Lee Selby'ego. Lopez poza pasem IBF posiada także tytuły WBA, WBO i WBC Franchise.