Patronat medialny


 


TVP Sport pokaże na żywo zaplanowaną na 27 lutego galę na Hard Rock Stadium w Miami. Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek Saula Alvareza (54-1-2, 36 KO) z Avnim Yildirimem (21-2, 14 KO).

Stawką walki będą należące do "Canelo" tytuły mistrzowskie WBA, WBC i "The Ring" wagi super średniej. Yildirim wróci w ten sposób na ring po dwuletniej przerwie. W ostatnim występie 29-letni pięściarz z Turcji przegrał przez techniczną decyzję z Anthonym Dirrellem, jednak przerwanie pojedynku było na tyle kontrowersyjne, że World Boxing Council najpierw zarządziło rewanż, a później Yildirim został wyznaczony oficjalnym pretendentem do pasa WBC.

Pojedynek zostanie rozegrany z udziałem publiczności. Stadion w Miami może pomieścić 65 tysięcy kibiców, jednak z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, maksymalna liczba widzów wyniesie 15 tysięcy.

Lutowa gala będzie organizowana m.in. przez grupę Matchroom Boxing. Porozumienie pomiędzy Alvarezem i Eddiem Hearnem zakłada, że Meksykanin w maju przystąpi do walki unifikacyjnej z mistrzem federacji WBO Billym Joe Saundersem.