Patronat medialny


 


Oficjalnie potwierdzono, że 27 lutego na gali organizowanej na Hard Rock Stadium w Miami dojdzie do walki Saula Alvareza (54-1-2, 36 KO) z Avnim Yildirimem (21-2, 14 KO). Stawką pojedynku będą należące do "Canelo" tytuły mistrzowskie WBA, WBC i "The Ring" wagi super średniej.

Yildirim wróci w ten sposób na ring po dwuletniej przerwie. W ostatnim występie 29-letni pięściarz z Turcji przegrał przez techniczną decyzję z Anthonym Dirrellem, jednak przerwanie pojedynku było na tyle kontrowersyjne, że World Boxing Council najpierw zarządziło rewanż, a później Yildirim został wyznaczony oficjalnym pretendentem do pasa WBC.

Pojedynek zostanie rozegrany z udziałem publiczności. Stadion w Miami może pomieścić 65 tysięcy kibiców, jednak z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, liczba widzów będzie ograniczona.

Lutowa gala będzie organizowana m.in. przez grupę Matchroom Boxing. Porozumienie pomiędzy Alvarezem i Eddiem Hearnem zakłada, że Meksykanin w maju przystąpi do walki unifikacyjnej z mistrzem federacji WBO Billym Joe Saundersem.