Patronat medialny


 


Oficjalnie potwierdzono, że w hali Alamodome w San Antonio dojdzie do walki o pasy WBA i The Ring wag super średniej pomiędzy Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) i Callumem Smithem (27-0, 19 KO). W poniedziałek ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie, które na żywo będzie mogło zobaczyć ponad 15 tysięcy kibiców.

Odstąpiono od pomysłu, aby dzień wcześniej, dokładnie w tym samym miejscu doszło do starcia Giennadija Gołowkina z Kamilem Szeremetą. Konfrontacja o mistrzowski pas IBF wagi średniej ma odbyć się ostatecznie na Florydzie.

Władze Teksasu jako nieliczne dopuszczają do organizowania wydarzeń sportowych z udziałem kibiców. Pod koniec października w San Antonio odbyła się walka Gervonty Davisa z Leo Santa Cruzem, którą na żywo oglądało 9 tysięcy widzów.

Wpływy z biletów pozwolą spełnić wysokie oczekiwania finansowe "Canelo", który głównie z tego powodu rozwiązał wieloletni kontrakt z platformą DAZN. Według nieważnej już umowy, Meksykanin za każdy występ miał zarabiać 35 mln dolarów. Platforma z powodu pandemii koronawirusa przeżywa problemy finansowe i nie chciała płacić pięściarzowi pełnych stawek.