onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Latem 2021 roku ma dojść do pierwszej z walki pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) - poinformował Eddie Hearn. Pięściarze zgodzili się stoczyć w przyszłym roku dwa pojedynki ze sobą. Pierwsza walka ma odbyć się na Wyspach Brytyjskich, zaś druga w innym kraju.

- Pierwsza walka odbędzie się w okolicach czerwca. To największa walka w historii brytyjskiego boksu, więc nie możemy zabrać jej kibicom na Wyspach. Ale rewanż pewnie odbędzie się w innej części świata. Musimy patrzeć też na to pod kątem biznesowym, a takie miejsca jak Arabia Saudyjska są w stanie zaoferować nam naprawdę dobre warunki - tłumaczy Hearn.

Niedawno poinformowano, że Joshua i Fury zaakceptowali warunki finansowe obu walk. Później Hearn precyzował, że nie oznacza to podpisania kontraktów na walkę. Proces rozmów w tej sprawie przebiega jednak z pozytywnym nastawieniem obu stron.

Joshua i Fury przed skrzyżowaniem rękawic mają stoczyć po dwie walki. Joshuę czekają pojedynki z Kubratem Pulewem i Oleksandrem Uskiem, zaś Fury'ego z Deontayem Wilderem oraz Dillianem Whytem. Wszystkie walki będą miały status obowiązkowych obron pasów mistrzowskich i jeśli zostaną pominięte, Fury lub Joshua mogą stracić jeden z posiadanych tytułów.