onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Bob Arum poinformował, że czeka na oficjalną zgodę od władz i komisji sportowej w Las Vegas na organizację serii gal bokserskich bez udziału publiczności w czerwcu i lipcu. Powinno być to jedynie formalnością, ponieważ taką zgodę otrzymała już organizacja UFC, która do Vegas wraca ze swoją imprezą 30 maja.

Top Rank zamierza organizować po trzy gale tygodniowo, które będą pokazywane na antenie telewizji ESPN. Oficjalna zgoda dla działań Aruma ma zostać wydana najpóźniej 27 maja. Wtedy Amerykański promotor zaprezentuje karty walk na najbliższe tygodnie.

Pewne jest, że pierwsza gala odbędzie się 9 czerwca i wystąpi na niej mistrz świata WBO wagi piórkowej Shakur Stevenson. W czerwcu na ring wróci także m.in. były czempion dwóch kategorii wagowych Jose Pedraza. Na początku lipca kibice zobaczą w akcji mistrza świata WBO wagi super piórkowej Jamela Herringa, który zmierzy się z Jonathanem Oquendo.

Na początku lipca odbędzie się także pierwsza po przerwie gala DAZN. Impreza planowana jest w Kalifornii, a jej główną gwiazdą ma być posiadacz pasa WBC Silver wagi lekkiej Ryan Garcia.