Patronat medialny


 


Federacja WBC poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa, co najmniej na trzy tygodnie zawiesza Clean Boxing Program. Jak tłumaczy prezydent World Boxing Council - Mauricio Sulaiman, testowanie pięściarzy w najbliższym czasie niosłoby ze sobą zbyt duże ryzyko.

W męskim boksie do CBP muszą przystąpić wszyscy mistrzowie federacji WBC oraz zawodnicy sklasyfikowani w czołowej piętnastce rankingów. Od ubiegłęgo roku do programu dołączyły także kobiety, jednak tam zakres badań jest węższy - testowane są mistrzynie świata oraz pięściarki klasyfikowane w czołowej piątce rankingów.

Pięściarze, którzy przystąpią do CBP testowani są nawet, kiedy nie przygotowują się do konkretnego pojedynku. Testy są przeprowadzane przez założone w 2011 roku i kierowane przez dr Margaret Goodman Voluntary Anti-Drug Association (Dobrowolne Stowarzyszenie Anty-Dopingowe) z siedzibą w Las Vegas.

Wszystkie testy VADA przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA). Lista wszystkich niedozwolonych środków dopingujących (PED) jest publikowana i ciągle uaktualniana na oficjalnej stronie internetowej VADA.