onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Jest już pewne, że 25 kwietnia na gali w Las Vegas dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze koguciej pomiędzy Naoyą Inoue (19-0, 16 KO) i Johnem Rielem Casimero (29-4, 20 KO). Pojedynek został oficjalnie potwierdzony przez grupę Top Rank, z którą Japończyk niedawno podpisał kontrakt.

Pochodzący z Filipin 30-letni Casimero w listopadzie sensacyjnie znokautował Zolaniego Tete i odebrał mu tytuł mistrza świata federacji WBO. Naoya Inoue, który w listopadzie wygrał turniej WBSS w kategorii koguciej, posiada pasy mistrzowskie federacji WBA i IBF.

Podczas tej samej gali w Top Rank zadebiutuje były mistrz świata wagi super piórkowej Andrew Cancio (21-5-2, 16 KO). 31-letni Amerykanin zmierzy się z Tylerem McCrearym (16-1-1, 7 KO), który w ostatniej walce przegrał na punkty z Carlem Framptonem.

Kibice w Las Vegas zobaczą w akcji także Alexa Saucedo, który stoczy drugi pojedynek od porażki z Mauricem Hookerem. Podczas imprezy w kompleksie Mandalay Bay odbędzie się również walka w wadze koguciej pomiędzy Joshuą Greerem oraz Jasonem Moloneyem.