Patronat medialny


 


Eddie Hearn planuje organizację dużej gali w Nowym Jorku. Impreza ma odbyć się 11 lub 25 kwietnia, a jej główną atrakcją ma być pojedynek dwóch byłych mistrzów świata wagi super lekkiej - Regisa Prograis (24-1, 20 KO) i Maurice'a Hookera (27-1-3, 18 KO).

30-letni Hooker w lipcu ubiegłego roku poniósł pierwszą porażkę w karierze w walce z Jose Ramirezem. W grudniu Amerykanin wrócił na ring, wygrywając już w pierwszej rundzie z Urielem Perezem. Dla Prograis byłby to pierwszy występ od porażki w finale turnieju World Boxing Super Series w Joshem Taylorem. Pięściarz z Nowego Orleanu nie jest związany długoterminową umową z żadnym partnerem telewizyjnym.

Podczas tej samej gali odbędzie się również pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi lekkiej pomiędzy Lukem Campbellem (20-3, 16 KO) i Javierem Fortuną (35-2-1, 24 KO). Zwycięzca tej walki będzie musiał skrzyżować rękawice z Devinem Hanayem.

Na gali w Nowym Jorku ma dojść także do walki Katie Taylor (15-0, 6 KO) z Amandą Serrano (37-1-1, 27 KO). Taylor ma na swoim koncie mistrzowskie pasy w wadze lekkiej oraz super lekkiej. Serrano zdobywała tytuły aż w siedmiu kategoriach wagowych - od super muszej po super lekką.

Trwają także rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy Youtuberem Loganem Paulem oraz Antonio Brownem, byłym zawodnikiem NFL. Pojedynek także ma być częścią tej samej imprezy.