Patronat medialny


 


Do dwóch walk o mistrzostwo świata federacji IBF ma dojść podczas zaplanowanej na 22 lutego gali w Las Vegas. Główną atrakcją tej imprezy będzie rewanżowy pojedynek o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem i Tysonem Furym.

Pasa IBF w wadze super muszej bronić będzie Jerwin Ancajas (32-1-2, 22 KO). Przeciwnikiem 28-letniego Filipińczyka będzie Jonathan Rodriguez (21-1, 15 KO). Do walki pięściarzy miało dojść już jesienią ubiegłego roku, jednak Meksykanin miał problemy z otrzymaniem wizy do Stanów Zjednoczonych.

W Las Vegsa ma odbyć się także pojedynek o tymczasowy pas IBF w wadze półśredniej pomiędzy Sergiejem Lipiniecem (16-1, 12 KO) oraz Kudratillo Abdukakhorowem (17-0, 9 KO). Zwycięzca tej walki będzie obowiązkowym rywalem dla Errola Spence'a Jr, który jest pełnoprawnym czempionem International Boxing Federation.

Podczas imprezy organizowanej w MGM Grand kibice zobaczą w akcji również mistrza świata WBO wagi super koguciej Emanuela Navarette. Na razie nie wiadomo, z kim pięściarz z Meksyku skrzyżuje rękawice