onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Federacja WBO wkrótce oficjalnie ogłosi pięściarza, z którym Krzysztof Głowacki zaboksuje o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej. Prawdopodobnie będzie to drugi w rankingu World Boxing Organization Lawrence Okolie, jednak możliwy jest także inny scenariusz.

Władze WBO dopuszczają do sytuacji, w których panujący mistrz świata przy wyrażeniu chęci walki o pas wyższej wagi, staje się natychmiast obowiązkowym pretendentem do tytułu. W przypadku wakującego aktualnie pasa WBO w limicie do 90,7 kg, mistrzem, który mógłby taką szansę otrzymać jest Saul Alvarez.

"Canelo" w listopadzie znokautował Sergieja Kowaliowa i sięgnął po tytuł mistrza świata WBO wagi półciężkiej. Niewykluczone, że federacja WBO sama zaproponuje Meksykaninowi pojedynek z Polakiem.

Alvarez nie zdradził jeszcze w jakiej kategorii wagowej stoczy kolejną walkę. Na ring "Canelo" ma wrócić na początku maja. W przypadku walki w Głowackim, mógłby zdobyć mistrzowski pas w swojej piątej kategorii wagowej. Kilka tygodni temu pięściarz z Meksyku sam sugerował, że w przyszłości może spróbować swoich sił w dywizji cruiser.