onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Komisja sportowa stanu Nevada przedłużyła o miesiąc (do 18 grudnia) decyzję o zawieszeniu bokserskiej licencji Julio Cesara Chaveza Jr (51-3-1, 33 KO). Meksykanin został tymczasowo zawieszony po tym jak odmówił przystąpienia do badań antydopingowych.

20 grudnia ma dojść do walki Chaveza Jr z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO). Pojedynek odbędzie się w Phoenix, więc o wydaniu bokserskiej licencji Meksykaninowi będzie decydować miejscowa komisja ze stanu Arizona.

Przedstawiciele komisji w Nevadzie zagrozili Eddiemu Hearnowi, który jest organizatorem imprezy, że dopuszczenie Chaveza do walki będzie oznaczało dla niego poważne konsekwencje. Szef grupy Matchroom może czasowo stracić prawo do organizowania gal m.in. w Las Vegas.

Początkowo Hearn przekonywał, że Chavez po tym jak odmówił przystąpienia do testu przedstawicielom komisji z Nevady, zgodził się na serię badań antydopingowych w najbliższych tygodniach. Według amerykańskich mediów, do żadnych testów przed pojedynkiem Meksykanina z Jacobsem ostatecznie nie dojdzie.