onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

9 listopada podczas gali w Los Angeles kolejny zawodowy pojedynek stoczy tymczasowy mistrz świata WBC Devin Haney (23-0, 15 KO). Nazwisko kolejnego przeciwnika 20-latka ma zostać ogłoszone wkrótce.

Promujący Amerykanina na zawodowych ringach Eddie Hearn wyjawił, że Haney sam poprosił o występ na gali, której główną atrakcją będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy KSI oraz Loganem Paulem. Dla Kalifornijczyka będzie to czwarta tegoroczna walka.

- Kiedy Haney usłyszał, że to ja organizuje tę galę, natychmiast poprosił o miejsce na karcie walk. On doskonale zdaje sobie sprawę, jak głośno będzie o tej walce i jak wiele osób obejrzy tę galę. Haney powiedział mi, że jeśli zainteresuje swoją osobą chociaż kilka procent nowych widzów, to będzie to sukces - powiedział Hearn.

- Bokserskie środowisko jest małe. Musimy sięgać po nowych fanów i pokazywać im, że boks zawodowy to świetny sport. Ta gala to świetna okazja, żeby tak się stało - stwierdził szef grupy Matchroom.

Haney ostatnią walkę stoczył w sobotę. Amerykanin zastopował po czterech rundach niepokonanego wcześniej Zaura Abdulajewa.