onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Devin Haney (23-0, 15 KO) pokonał przez techniczny nokaut po czwartej rundzie Zaura Abdulajewa (11-1, 7 KO), zdobywając tymczasowy pas mistrzowski WBC wagi lekkiej. Pojednek był główną atrakcją gali organizowanej w Nowym Jorku.

Walka od początku była jednostronna. Amerykanin górował szybkością nad swoim rywalem, trafiając regularnie ciosami prostymi. Abdulajew nie wyszedł do piątej rundy, ponosząc pierwszą porażkę w karierze.

Podczs tej samej gali Michael Hunter (18-1, 12 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Sergiejem Kuzminem (15-1, 11 KO). Rosjanin był liczony w piątej rundzie. Po finałowym gongu walki o pas WBA Inter-Continental wagi ciężkiej wszyscy sędziowie punktowali 117-110 dla Amerykanina.

W Nowym Jorku pierwszej zawodowej porażki doznała także Heather Hardy, która wysoko przegrała na punkty z Amandą Serrano w pojedynku o pasy WBO i WBC Interim wagi koguciej. Udanie na profesjonalnych ringach zadebiutował z kolei Magomedrasul Medzidow, który zastopował w czwartej rundzie Eda Fountaina.