Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Yvon Michel - promotor mistrza byłego mistrza świata WBC wagi półciężkiej Adonisa Stevensona - zdementował wcześniejsze doniesienia odnośnie stanu zdrowia hospitalizowanego "Supermana".

Trzy dni temu agencja Tass, powołując się na kanadyjskie źródła, podała, że pięściarz, który w grudniowej walce z Oleksandrem Gwozdykiem doznał poważnych obrażeń mózgu, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i choć grozi mu częściowy paraliż, był w stanie komunikować się z bliskimi. 

Jak poinformował Michel, Stevenson nadal znajduje się w śpiączce, jest zaintubowany i podłączony do respiratora. Stan pięściarza jest regularnie monitorowany, jednak póki co lekarze nie chcą wypowiadać się w kwestii dalszego leczenia i rokowań. 

41-letni Adonis Stevenosn 1 grudnia przegrał z Oleksandrem Gwozdykiem przez nokaut w jedenastej rundzie, tracąc po pięciu latach pas WBC. Kanadyjczyk ring opuścił samodzielnie, jednak w szatni zasłabł i przewieziono go do szpitala, gdzie podjęto leczenie na oddziale intensywnej opieki medycznej.