onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Pojawiły się wreszcie pierwsze dokładniejsze informacje na temat aktualnego stanu zdrowia Adonisa Stevensona (29-2-1, 24 KO), który po sobotniej przegranej przez nokaut walce z Oleksandrem Gwozdykiem (16-0, 13 KO) trafił do szpitala z objawami ciężkiego wstrząśnienia mózgu. 

Jak informują lekarze zajmujący się Stevensonem, pięściarz ma za sobą operację i znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Stan "Supermana" określany jest jako stabilny, ale wciąż krytyczny. U 41-letniego Kanadyjczyka zdiagnozowano poważne pourazowe uszkodzenie mózgu. Bokser aktualnie podłączony jest do respiratora, zaintubowany i znajduje się pod stałą obserwacją neurologiczną.

Adonis Stevenson czempionem World Boxing Council był przez pięć lat. W swojej karierze dwukrotnie wygrywał z Andrzejem Fonfarą. Konfrontacja z Gwozdykiem była dla niego dziesiątą obroną tytułu.

Komentarze   

+1 #1 lukaszbiszczu 2018-12-05 19:35
No to chyba nie wróci do zdrowia :sad:
+3 #2 Pawel Przedlacki 2018-12-05 19:36
Napewno cala swoja gaze z tej walki oddalby aby wrocic do zdrowia. A co niektorzy biadola ,ze bokserzy za duzo zarabiaja. Za najwieksze pieniadze zdrowia ani prawdziwej milosci sie nie kupi
+1 #3 Invisible Kid 2018-12-05 19:56
Wielki szacunek dla każdego pięściarza, oby Superman wrócił do zdrowia. Ryzyko jest wpisane w ten sport, który polega przede wszystkim na odbieraniu zdrowia innym. Może gdyby na zawodowstwie zawodnicy również nosili kaski nie było by tak przykrych zdarzeń. Widowisko na pewno by na tym straciło, ale wzrosło by bezpieczeństwo. Co o tym myślicie?
+2 #4 Pawel Przedlacki 2018-12-05 20:08
Cytuję Invisible Kid:
Wielki szacunek dla każdego pięściarza, oby Superman wrócił do zdrowia. Ryzyko jest wpisane w ten sport, który polega przede wszystkim na odbieraniu zdrowia innym. Może gdyby na zawodowstwie zawodnicy również nosili kaski nie było by tak przykrych zdarzeń. Widowisko na pewno by na tym straciło, ale wzrosło by bezpieczeństwo. Co o tym dmyślicie?

Od zarania wiekow tak bylo , ze lud chce widziec krew.Ten pomysl sie nie urzeczywistni. Nawet w boksie amatorskim od tego odeszli.
+2 #5 Invisible Kid 2018-12-05 20:12
Cytuję Pawel Przedlacki:
Od zarania wiekow tak bylo , ze lud chce widziec krew.Ten pomysl sie nie urzeczywistni. Nawet w boksie amatorskim od tego odeszli.

Zgadza się, współczesna forma walk gladiatorskich.
#6 Holender 2018-12-05 21:01
Ale pomysł dobry.Chociaż ile to można walić po bloku i na - korpus? Predzej rekawice by im poodpadaly.Nawe t ciosy w tył. ..kasku nie byłyby faulem..niestet y trybuny zaczęłyby świecić pustkami,jak to śpiewał wspaniały Tomasz Żółtko "lud żąd-ny kary wciąż mało krwi!"
+1 #7 Slimfast 2018-12-05 23:12
Pewnie informacji dalej będzie już mało. A właśnie takie przypadki powinny sprawic ze ludzie doceniam nawet niższych lotów bokserów...
W sumie tyle rywali zdemolował, a sam skończył najgorzej...
Pewnie taka powtórka z Mago...
-1 #8 GROM 2018-12-06 00:15
I kto by pomyslal, ze to ta walka okaze sie o jedna za duzo dla Supermana. Fatalne info. Trzymam kciuki za jego powrot do zdrowia. Boks to bezlitosny sport, nikogo nie oszczedza.
#9 Alojzy Wichajster 2018-12-06 06:21
Czyli będzie to samo co z Abdusalamowem. Resztę życia będzie już kaleką, pod opieką pielęgniarek i rehabilitantów, będzie wykonywal proste ćwiczenia typu "podnieś rękę" czy "rusz nogą". Żona i najbliższi będą go golic, myć, obracać w łóżku i udawać, że on wie co się dzieje. On sam będzie niemową, który nie będzie rozpoznawał ludzi. Jego dziecko nigdy już nie pozna tego prawdziwego Adonisa, pozostaną wywiady na YouTube. Był chłop, nie ma chłopa. Myślę, że wielu ludzi w takiej sytuacji wolałoby umrzeć. Stevenson, atleta światowej klasy, zredukowany do inwalidy. Uszkodzenia mózgu to jedna z najgorszych rzeczy jaka może spotkać człowieka.
#10 Holender 2018-12-06 07:18
Mojego kolegę to spotkało.Chłopa k pełen życia 20 kilka lat.Wypadek.Obj ął drzewo akurat swoją stroną drzwi słupek..od siedmiu lat..trudno mi użyć tego slowa w stosunku do Łukasza ale jest jak roślina mimo rehabilitacji potężnych kosztów tytanicznej pracy jego rodziny..nie on jeden.Szkoda tylko że ten którego znam i który kiedyś pozdrawial mnie na ulicy.
#11 b-hop 2018-12-06 17:00
podziwiam zawodnikow sportow walki gdybym ja stoczyl jedna walke o ms i zarobil 2 miliony skonczylbym kariere i za te pieniadze do konca zycia bezstresowo sobie zyl.A oni mimo takiej kasy walcza sparuja itd mimo ze wiedza ze moga zostac roslinami.Trzeb a ich podziwiac

Szkoda Adonisa wielka szkoda wspanialy gladiator

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze