onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

16 marca w Dallas ma odbyć się hitowa walka pomiędzy Mikey Garcią (39-0, 30 KO) i Errolem Spencem Jr (24-0, 21 KO) - poinformował "Los Angeles Times". Obozy pięściarzy są blisko osiągnięcia porozumienia. 

Starcie Garcii ze Spencem ma być w USA pokazywane za pośrednictwem systemu Pay-Per-View przez telewizję Showtime. Oficjalne ogłoszenie pojedynku może nastąpić już na początku listopada.  28-letni Spence, który dzierży pas IBF w limicie do 66 kilogramów, w tym roku stoczył dwie walki. W styczniu wygrał przed czasem z Lamontem Petersonem, z kolei w czerwcu znokautował Carlosa Ocampo.

W lipcu Garcia wygrał na punkty z niepokonanym wcześniej Robertem Easterem, unifikując dwa pasy wagi lekkiej. Wcześniej Amerykanin zdobywał mistrzowskie tytuły także w kategoriach piórkowej, super piórkowej i super lekkiej. Walka Spence - Garcia miałaby się odbyć w limicie wagi półśredniej i dla Garcii byłby to debiut w tej kategorii wagowej oraz jednocześnie okazja na zdobycie pasa w piątym przedziale wagowym.