onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 27 października na gali w Nowym Orleanie ma dojść do walki o wakujący tytuł mistrza świata IBF wagi super lekkiej pomiędzy Iwanem Baranczykiem (18-0, 11 KO) i Anthonym Yigitem (21-0-1, 7 KO). Pojedynek będzie także ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie inna turniejowa walka WBSS, w której Regis Prograis skrzyżuje rękawice z Terrym Flanaganem.

Drugi sezon WBSS rozpocznie się 6 października. Wtedy na gali w Jokohamie dojdzie do walki o pas WBA wagi koguciej, o który zaboksują Naoya Inoue i Juan Carlos Payano, zaś o tytuł WBA kategorii super lekkiej rywalizować będą Kiryl Relikh oraz Eduard Trojanowski. Tydzień później na gali w Jekaterynburgu odbędą się pojedynki pomiędzy Zolanim Tete i Michaiłem Aloyanem oraz Andrew Tabitim i Rusłanem Fajferem.

20 października na gali w Orlando swoją pierwszą turniejową walkę stoczy Mateusz Masternak, który zmierzy się z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem. Podczas tej samej gali dojdzie również do konfrontacji mistrza świata IBF wagi koguciej Emanuela Rodrigueza z Jasonem Moloneyem.

3 listopada w Glasgow odbędzie się kolejna impreza WBSS, której główną atrakcją będzie walka w kategorii super lekkiej pomiędzy Joshem Taylorem i Ryanem Martinem. Kibice w Szkocji zobaczą także pojedynek mistrza WBA wagi koguciej Ryana Burnetta z Nonito Donairem.

W ostatniej ćwierćfinałowej kolejce WBSS do gry wejdzie z kolei Krzysztof Głowacki, którego przeciwnikiem będzie Maksim Własow. Lokalizacji tej gali nie podano, chociaż nieoficjalnie mówi się, że odbędzie się ona w Chicago.