onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) został pozbawiony pasa amerykańskiego magazynu "The Ring" w wadze średniej. Meksykanin został także usunięty z rankingów pisma nazywanego "Biblią Boksu".

Decyzja "The Ring" jest konsekwencją zawieszenia, które kilka tygodni temu dotknęło "Canelo". W lutym w organizmie 27-latka dwukrotnie wykryto zakazany środek dopingujący, a jego bokserska licencja została zawieszona na pół roku.

Alvarez wróci do rankingów "The Ring" po stoczonej walce, a jego najbliższy pojedynek odbędzie się 15 września. Meksykanina usunięto także z rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe, gdzie zajmował czwartą pozycję. Z powodu nieaktywności i braku zwycięstw, miejsca w tym zestawieniu pozbawiono także Guillermo Rigondeaux.

Najlepsi pięściarze "The Ring" bez podziału na kategorie wagowe: 1. Giennadij Gołowkin, 2. Wasyl Łomaczenko, 3. Terence Crawford, 4. Mikey Garcia, 5. Naoya Inoue, 6. Wisaksil Wangek, 7. Errol Spence Jr, 8. Sergiej Kowaliow, 9. Donnie Nietes, 10. Oleksandr Usyk.

Komentarze   

+3 #1 Victor Van Dort 2018-06-13 09:00
Bardzo dobra i jedyna uczciwa decyzja, całe szczęście że The Ring nie popadł w obłęd który trawi WBC. Albo walczymy z dopingiem albo nie, albo traktujemy wszystkich równo albo "robimy z gęby cholewę" i dewaluujemy prestiż dyscypliny. WBC idzie w złą stronę i dobrze że Biblia Boksu staje w obronie zasad i elementarnej godności oraz moralności.
+3 #2 thales 2018-06-13 09:35
Słusznie bo faworyzowanie Rudego zaczęło być irytujace.Takie rzeczy nie powinny mieć w boksie miejsca by pięściarz,które mu udowodniono doping był posiadaczem pasa The Ring i był liderem rankingu P4P.
#3 Hezychasta 2018-06-13 10:15
Wow! Nie spodziewałem się tego! Brawo The Ring! Nie Ryżowy wie, że nie wszystko mu wolno.
#4 lukaszbiszczu 2018-06-13 13:46
Kto wie ile w tym prawdy a ile zagrywki . Mnie to wcale nie cieszy, powinien dostać dwa lata minimum.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze