onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Wasyl Łomaczenko idzie przez zawodowe ringu jak burza. Głosy, że pokonałby Floyda Mayweathera Jr nie są już odosobnione. Ale odpowiedzi na takie pytania nie poznamy. Mayweather Jr zdobywał mistrzowskie pasy w pięciu kategoriach wagowych, Łomaczenko ma już tytuły w trzech wagach. I potrzebował na to zaledwie dwunastu walk, co jest rekordem.

Pamiętajmy jednak o tym, że Amerykanin zaczynał zawodową karierę w wieku 19 lat, Ukrainiec był sześć lat starszy i miał za sobą wyjątkową karierę amatorską. Dwa złote medale olimpijskie, tytuły mistrza świata i Europy, same wygrane w World Series of Boxing. W sumie 396 zwycięstw i tylko jedną porażkę w finale MŚ 2007 w Chicago.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to co robi na zawodowym ringu, tempo w jakim zgarnia kolejne trofea jest niesamowite. On sam nie ukrywa, że chce zapracować na miejsce w historii, znaleźć się w jednym rzędzie z ikonami tej dyscypliny. I jest na najlepszej drodze, by dołączyć do tego grona.

Nie wiem, czy Łomaczenko wygrałby z Mayweatherem Jr w limicie wagi lekkiej, ale jestem przekonany, że byłby to kosmiczny pojedynek. I nie wykluczam, że to Ukrainiec byłby zwycięzcą, bo ma argumenty które pomogłyby mu tego dokonać. Ukrainiec jest tzw. fałszywym mańkutem, czyli zawodnikiem praworęcznym, który walczy z odwrotnej pozycji. Taką decyzję podjął ojciec Wasyla, Anatolij, który karierę syna wymyślił sobie jeszcze przed jego urodzeniem, i konsekwentnie prowadzi ją do dnia dzisiejszego.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl >>

Komentarze   

#1 wirtualny bak 2018-05-16 21:06
Łomaczenko to świetnie wyszkolony pięściarz, talent i konsekwentny w ringu, ale Floyd to geniusz a takim geniuszem jak Floyd to Łomaczenko nie jest.
-1 #2 Bawół 2018-05-16 22:33
Fakt Łomaczenko jest dobry ale jakoś nie sprawia mi przyjemności oglądanie jego boksu sam nie wiem czemu.
+1 #3 mike7 2018-05-16 22:40
W mojej ocenie Loma to geniusz i do tego świetnie wyszkolony. Nie odmawiam geniuszu FMJ,, ale miał na swoim koncie kilka wątpliwych wygranych. Walki Hi-techa oglądam z wielką przyjemnością, żaś wiele walki Pieknego mnie nudziło. Tak czy siak obaj to genialni bokserzy, zaś w bezpośrednim starciu w swoim prime obstawiałbym wygraną Lomaczenki.
#4 b-hop 2018-05-16 23:47
Kurde moze Łoma nie zarobi takiego siana jak floyd ale naprawde moze byc nowym TBE
+1 #5 wirtualny bak 2018-05-16 23:53
Cytuję mike7:
W mojej ocenie Loma to geniusz i do tego świetnie wyszkolony. Nie odmawiam geniuszu FMJ,, ale miał na swoim koncie kilka wątpliwych wygranych. Walki Hi-techa oglądam z wielką przyjemnością, żaś wiele walki Pieknego mnie nudziło. Tak czy siak obaj to genialni bokserzy, zaś w bezpośrednim starciu w swoim prime obstawiałbym wygraną Lomaczenki.


Floyd miał kilka wątpliwych wygranych, a Łoma ma już przegraną. Fakt kontrowersyjna, ale w mojej ocenie jednak doświadczony Salido bardziej zniósł trudy 12 rundowej walki i 1 punktem wygrał.
#6 wirtualny bak 2018-05-17 01:31
W super lekkiej mogłoby dojść do walki Łomaczenko z Pacquiao. I powiem tak, gdyby dziś najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie wagowe pokonał starą legendę to nie byłby to wielki wyczyn. A jak wypalony Pacman dawno po latach swojej świetności pokonałby Ukraińca to po raz kolejny udowodniłby, że jest wielki. Czekam na walkę Pacquiao z Lucasem Matthysse o pas WBA, w której Pacman nie jest takim wyraźnym faworytem i na następną walkę Łomy.
+1 #7 Hezychasta 2018-05-17 02:16
Cytuję b-hop:
Kurde moze Łoma nie zarobi takiego siana jak floyd ale naprawde moze byc nowym TBE

Ciężko mu będzie przeskoczyć Floyda, i piszę tak choć tego drugiego niezbyt lubię, choćby ze względu, że późno przeszedł na zawodowstwo. Nie będzie miał tylu walk na koncie co Mayweather, raczej nie będzie mu dane zmierzyć się z tyloma klasowymi zawodnikami, co było dane Amerykaninowi oraz na pewno nie dane mu będzie walczyć w tylu kategoriach wagowych, w ilu walczył Amerykanin. Do tego ma już na koncie jedną porażkę a teraz musi uważać aby nie walczyć ze zbyt dużymi gośćmi to, znaczy nie pchać się na siłę do kolejnych kategorii wagowych.
+1 #8 wirtualny bak 2018-05-17 04:26
Na wszystkie dotychczasowe 12 walk Łomaczenki tylko Russel, Linares i Salido, który go pokonał dali mu wyrównaną walkę. Resztę klasowych zawodników takich jak Martinez, Walters, Sosa czy Rigondeaux detronizował.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze