onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

  

3 marca na gali w Nowym Jorku odbędzie się rewanżowa walka o tytuł tymczasowego mistrza świata IBF wagi super średniej pomiędzy Andre Dirrellem (26-2, 16 KO) i Jose Uzcateguiem (26-2, 22 KO). Pięściarze skrzyżowali rękawice w maju ubiegłego roku, a Amerykanin wygrał przez dyskwalifikację w ósmej rundzie.

26-letni Uzcategui nadspodziewanie dobrze radził sobie z faworyzowanym Amerykaninem, a pod koniec ósmego starcia trafił go serią mocnych ciosów. Kilka z nich padło już po gongu kończącym rundę.

Dirrell po zainkasowaniu zbyt późno wyprowadzonych uderzeń padł na matę ringu i nie był w stanie kontynuować pojedynku. W ringu wywiązała się awantura, w której uczestniczył m.in. trener Amerykanina. Szkoleniowiec podszedł do Uzcateguia i uderzył go kilka razy pięścią. Większość światowych federacji ukarała go bezterminowym zawieszeniem.

Głównym wydarzeniem marcowej gali w Nowym Jorku będzie pojedynek mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera z Luisem Ortizem. Podczas tej samej imprezy Jermall Charlo zaboksuje z Hugo Centeno o pas WBC Interim kategorii średniej.

 

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze