Mistrz świata WBA wagi piórkowej Leo Santa Cruz pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Chrisa Avalosa na gali Premier Boxing Champions w Carson. Meksykanin od początku zdominował w ringu swojego rywala, chociaż Amerykanin ani razu nie wylądował na deskach.

Avalos był bliski porażki przed czasem w czwartej odsłonie, ale przetrwał kryzys. W późniejszych rundach Stana Cruz cały czas przeważał i trafiał czystymi ciosami rywala. Sędzia, nie widząc ze strony Amerykanina szansy na odwrócenie losów walki, postanowił w ósmej rundzie przerwać jednostronny pojedynek.

Podczas tej samej gali Abner Mares pokonał przez techniczną decyzję Andresa Gutierreza. Walka została przerwana w dziesiątej rundzie z powodu kontuzji lewego łuku brwiowego młodszego z Meksykanów.

Do momentu zastopowania rywalizacji, Mares wygrywał niemal wszystkie rundy. Sędziowie po niecałych dziesięciu starciach punktowali 100-91 oraz dwukrotnie 99-91. W przyszłym roku ma dojść do rewanżowego pojedynku Abnera Maresa i Leo Santa Cruza.