Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

W wieku 74 lat zmarł uważany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii zawodowego boksu Muhammad Ali. Wczoraj pojawiła się informacja, że trafił on do szpitala w Phoenix w związku z kłopotami z oddychaniem. Ali od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona.

W grudniu bokser znalazł się w szpitalu z podejrzeniem łagodnego zapalenia płuc, ale później okazało się, że przechodził poważną infekcję dróg moczowych. Leczono go na to jeszcze w styczniu 2015 roku.

Cassius Marcellus Clay Jr., znany powszechnie jako Muhammad Ali, urodził się 17 stycznia 1942 roku. Karierę zaczął na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), pokonując w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców. Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą - Sonnym Listonem.

Potem przyszły słynne pojedynki z George'em Foremanem i Joe Frazierem. Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut.