onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Znana warszawska szkoła boksu Landowski Boxing School ma nową siedzibę. Klub bokserski znajduje się na warszawskich Bielanach w dogodnej komunikacyjnie lokalizacji, a jego atutem ma być pełnowymiarowy profesjonalny ring.Nowa siedziba Landowski Boxing School znajduje się na warszawskich Bielanach na ul. Podczaszyńskiego 12 tuż przy stacji metra Słodowiec, a jadąc od północy Warszawy przy stacji metra Stare Bielany.

- Chcieliśmy mieć własny klub bokserski, a nie gościć u kogoś. Dlatego dzięki uprzejmości burmistrza Bielan Grzegorza Pietruczuka i wiceburmistrza Włodzimierza Piątkowskiego możemy od środy 20 marca korzystać z lokalu przeznaczonego tylko dla nas - mówi założyciel szkoły boksu i główny trener Łukasz Landowski.

Klub bokserski otrzymała od władz dzielnicy Fundacja Sport dla Każdego, która od lat prowadzi Landowski Boxing School. - Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem chcemy stworzyć na Bielanach, ale również w Warszawie miejsce z klimatem, w którym trenować będą głównie dzieci i młodzież - mówi Łukasz Landowski. - Już niedługo w celu popularyzacji dyscypliny i społecznych funkcji sportu zaproponujemy dla dzieci z Bielan bezpłatne treningi. Projekt ten jest obecnie w fazie końcowych uzgodnień.

- Tradycyjnie oferujemy też zajęcia boksu rekreacyjnego dla poprawy kondycji, zrzucenia zbędnych kilogramów czy zwiększenia pewności siebie - zachęca trener Landowski.

Atutem bielańskiego klubu w warszawskim świecie sportów walki ma być pełnowymiarowy ring. - Nie ukrywam, że jestem otwarty na współpracę z trenerami i zawodnikami boksu olimpijskiego i zawodowego. Jeśli nie macie gdzie ćwiczyć lub robić sparingów zapraszam poza grafikiem na nasz ring - mówi Łukasz Landowski.

Szkołę boksu Landowski Boxing School prowadzi trener Łukasz Landowski - medalista mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. W przeszłości trener wielu zawodników, m.in. Alberta Sosnowskiego, Andrzeja Fonfary czy Agnieszki Rylik. W ramach działalności klubu od lat odbywają się także gale bokserskie Landowski Boxing Night podczas których polscy zawodnicy konfrontują się z pięściarzami z zagranicy w warszawskiej Hali Gwardii - prestiżowym i historycznym miejscu dla polskiego boksu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Łukasz Landowski, tel. 602 80 80 70.